GeriDünya İsviçre'de uçak kazası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsviçre'de uçak kazası

İsviçre'de, Crossair şirketine ait jumbolino tipi bir yolcu uçağı Zürih Havaalanı yakınında düştü. Uçaktaki 33 yolcudan 24'ü öldü, 9 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Polis, daha önce kayıp oldukları açıklanan 14 kişinin muhtemelen uçağın ortalarında oturduklarını, kaza sırasında toprağa gömüldüklerini bildirdi.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

Arama kurtarma çalışmalarının sona erdiği, uçağın enkazından 9 kişinin yaralı kurtarıldığı belirtildi.  Uçağın 2 kara kutusunun kazadan yaklaşık bir buçuk saat sonra bulunduğu, kaza nedeninin iki gün içinde açıklanmasının beklendiği  kaydedildi.   Uçakta 5 kişilik mürettebat dahil 33 yolcu bulunuyordu.

Kazanın olduğu sırada yoğun karla karışık yağmur nedeniyle hava şartlarının kötü olduğunu ifade eden yetkililer, kaza sebebinin halen araştırılmakta olduğunu kaydettiler. 

İsviçre televizyonuna açıklamada bulunan bir havacılık uzmanı, kazanın olduğu sırada uçağın çok alçak mesafede uçtuğunu belirtirken, yetkililer uçağın terörizmle bağlı sebeplerden düştüğüne dair bir işaret bulunmadığına dikkati çekiyorlar.  

Öte yandan, yetkililerin bölgede yaşayan halka, Zürih Havaalanı`nın 3 kilometre doğusunda bulunan Birchwil bölgesindeki ormanlık alana düşen yolcu uçağından sağ kalanları arama çalışmalarınakatılmaları için acil çağrıda bulundukları belirtildi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle