GeriDünya İsveç’teki cinayetler Danimarka’ya sıçrar mı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsveç’teki cinayetler Danimarka’ya sıçrar mı

İsveç’teki cinayetler Danimarka’ya sıçrar mı

Son 1.5 yıl içinde 16 cinayetin işlendiği İsveç’in Malmö kentinde artan suç oranından endişe duymaya başladığını söyleyen Danimarka Adalet Bakanı Pape’ye, İsveç’ten sert cevap geldi.

DANİMARKA Adalet Bakanı Sören Pape’ye, Malmö Belediye Başkanı Katrin Stjernfeldt Jammeh ile Malmö Emniyet Müdürü Stefan Sinteus cevap verdi. Bakan Pape’nin açıklamalarını tuhaf bulduklarını ve Malmö’de çete savaşları dışındaki suç oranının çok düşük olduğunu dile getirdiler. Jammeh ve Sinteus, cinayetleri işleyen çetelerin uyuşturucu piyasasını ele geçirmeye çalıştıklarını ve bu çetelerin Danimarka bağlantılı olduklarını öne sürdü. Başkan Jammeh, Malmö’ye sokulan uyuşturucu, kaçak içki, silah ve bunları yöneten çetelerin Danimarka’dan geldiğini söyledi.

BAKAN İSVEÇ’İ SUÇLADI

Danimarka Emniyet Genel Müdürlüğü, 11 Mart’ta yaptığı açıklamada Malmö’de işlenen cinayetlerin Danimarka’ya sıçrama riskinin bulunduğunu açıklamıştı. Bunun ardından Adalet Bakanı Sören Pape, Malmö’de işlenen cinayetlerin Danimarka’ya da sıçrayabileceği korkusunu taşıdığını dile getirmiş ve cinayetlerinin nedeninin İsveç’in uyguladığı mülteci politikası olduğunu savunmuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle