GeriDünya İşte Rusya'daki kuş çocuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Rusya'daki kuş çocuk

İşte Rusya'daki kuş çocuk
refid:8352027 ilişkili resim dosyası

Annesi tarafından bir "ev hayvanı" gibi yetiştirilen 7 yaşındaki Rus çocuğun kurtarılmasıyla ilgili haber, dünya medyasının ilgisini çekmişti.

"Kuş çocuğun" ilk fotoğrafı dün yayımlandı. Rus medyası, Rusya içlerindeki Volgograd’da bulunan Kirovsky Köyü’nde, iki odalı evine baskın yapan sosyal hizmetler görevlileri tarafından kurtarılan çocuğun kuş kafesleri, kuş yemi ve kuş pisliği içinde bulunduğunu bildirdi. 31 yaşındaki annenin oğluna ev hayvanlarından biri gibi davrandığı ifade edildi. Tek arkadaşı kuşlar olan çocuk, sadece kuş gibi cıvıldayarak haberleşebiliyor. Uzmanlar, "kuş dili" öğrenen çocuğun fiziksel olarak zarar görmediğini, ancak psikolojik bir bozukluk olan "Mowgli Sendromu"na yakalandığını belirtiyor.

Mowgli Sendromu

Adını ünlü İngiliz yazar Rudyard Kipling’in 1895’te yayımlanan "Jungle Book" (Orman Kitabı) adlı eserinin kahramanı Mowgli’den alan "Mowgli sendromu" kavramı, hem toplum, hem de ailesi tarafından dışlanarak veya kendi başlarına büyüyen çocuklar için kullanılıyor. Ünlü yönetmen Alan Parker’ın bir Vietnam savaş gazisini işleyen ve başrollerini Nicholas Cage ile Matthew Modine’in paylaştığı ünlü filmi "Birdy"nin kahramanı da yalnızca kuşlarla anlaşabiliyordu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle