GeriDünya İşte hain ittifakın belgesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte hain ittifakın belgesi

Yunanistan, Karadeniz'de Rum-Pontus İmparorluğu'nun canlandırılması hayali için PKK'yı taşeron olarak kullanıyor. Bu çerçevede eylemlerini Karadeniz'e kaydıran PKK bölgede terör estirirken Yunanistan, Anadolu toprakları üzerindeki emellerini açığa vurmaktan da çekinmiyor.

Atina'nın mali desteğiyle Yunanca yayımlanan ‘Kürdistan’ın Sesi' adlı derginin son sayısında yer alan bir harita, Rum-PKK ittifakını gözler önüne serdi.

Yunan İstihbarat Teşkilatı üyesi emekli Amiral Andonis Naksakis tarafından hazırlanan derginin kapağını süsleyen haritada Türk şehirlerinin adlarının Yunancaya dönüştürülmesi dikkat çekiyor. Haritada Giresun için Kiresunta, Trabzon için Trapezus, Samsun için Amisos, Fatsa için Fasa, Rize için Rizois ve Ünye için İnoi gibi isimler kullanılıyor. Kapakta, silahının namlusunu Karadeniz'e çeviren bir PKK militanı da bulunuyor.

Dergide, PKK'nın Karadeniz'deki eylemlerinin Türk devletini paniğe sürüklediği iddia edilerek bölgede Güneydoğu'dakine benzer askeri önlemlerin alınmaya başlandığı belirtiliyor.

Bu arada, Atina'da kurulan ‘Rum-Pontus İmparatorluğu’nu Kurma ve Yaşatma Vakfı'nın Pontus ismini dünya komuoyunun gündemine getirmek için Ortodoks Kilisesi ve ABD'deki Yunan lobisinin desteğiyle yeni kültürel etkinlikler düzenlemeye hazırlandığı kaydediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle