GeriDünya İşte 'Cihatçı John'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte 'Cihatçı John'

İşte 'Cihatçı John'
refid:28316396 ilişkili resim dosyası

'Cihatçı John'un yetişkin yıllarına ait ilk fotoğrafı yayınlandı. Dün adı açıklanan, bugün çocukluğundan bir kare yayınlanan Muhammed Emwazi'nin fotoğrafı, 2006-2009 yılları arasında Bilişim Sistemleri eğitimi aldığı Londra'daki Westminster Üniversitesi kayıtlarından çıkarıldı.

Cihatçı John’un ilkokul yıllığında el yazısıyla kaleme aldığı bir kayıt da bugün su yüzüne çıktı. Yıllar sonra kafa kesme görüntüleriyle dünyayı dehşete düşürecek adam, küçükken yıldız bir futbolcu olmanın hayalini kuruyormuş.

İşte Cihatçı John


Yıllıktaki yazıya göre; 30 yaşına gelinceye kadar Manchester United formasıyla gol atmak isteyen Emwazi, Simpsonlar’ı izlemeyi, Play Station oynamayı ve patates kızartması yemeyi çok seviyor.

KIZ KARDEŞTEN KAN DONDURAN FİLM

Emwazi'nin biri kız, öteki erkek iki kardeşine ilişkin bilgiler de bugün İngiliz basınında yer aldı. Daily Mail'in haberine göre; Middlesex Üniversitesi'nde medya üzerine eğitim alan 19 yaşındaki kızın ders için hazırladığı bir kısa film ortaya çıktı.

Adının Muhammed Emwazi olduğu açıklanan 'Cihatçı John'un ismi gizli tutulan kardeşi, 'The Killer's Footsteps' (Katilin Ayak İzleri) adlı bir film çekmiş. Filmde ölü bir kız, elinde bıçak sallayan bir katil ve kanlı ayak izleri ekrana yansıyor.

İşte Cihatçı John Cihatçı John lakaplı Emwazi hakkında bilinmeyenler ortaya çıkıyor

Emwazi'nin kardeşinin fiziksel şiddeti ele aldığı iddia edilen filmiyle ilgili "tehlikeli, korkunç bir seri katili işliyor" dediği aktarıldı. Haberde; Daily Mail'in ismini açıklamadığı kızın, "film izleyiciye intikamın hiçbir zaman çözüm olmayacağı mesajı veriyor" yönündeki ifadesi de yer aldı.

İşte Cihatçı John


Emwazi'nin yine adı gizli tutulan erkek kardeşinin ise İngiliz asker Lee Rigby'nin katillerine destek çıkan grupla bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Üniversite mezunu olan 21 yaşındaki kardeş Emwazi'nin, tıpkı ağabeyi gibi bilişim ağlarıyla ilgili olduğu ve iki suçtan sabıkasının bulunduğu öne sürüldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle