GeriDünya İstanbul'da baş döndürücü görüşme trafiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da baş döndürücü görüşme trafiği

İstanbul'da baş döndürücü görüşme trafiği
refid:15099208 ilişkili resim dosyası

Güne Halkalı’daki patlama haberi ile başlayan İstanbul, çok yoğun bir görüşme trafiğine sahne oluyor.

Türkiye’nin kalbi adeta İstanbul’da atıyor. Sabah Halkalı’da dört kişinin hayatını kaybettiği patlama, diplomasi ağırlıklı bir gün geçirmeyi bekleyen İstanbul’u iç gündemin odağına oturttu. Herkesi şoke eden bu patlama daha önceden planlanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin önemini daha da artırdı. 

İrem KÖKER
hurriyet.com.tr

Tarabya’daki Huber Köşkü’nde gerçekleşen görüşmeye Kılıçdaroğlu 10 dakika erken geldi. Kritik görüşme yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü. 

Aynı saatlerde de Taksim’de, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) zirvesi için gelen dışişleri bakanlarıyla bir araya geldi.

Öğlen saatlerinden itibaren, Gül ve Davutoğlu temaslarına Çırağan Sarayı’nda devam edecekler. Gül bugün AB Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Avrupa Komisyonu üyesi Stefan Füle ve Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Haris Sılajdziç’in de aralarında bulunduğu birçok devlet adamıyla bir araya gelecek. Davutoğlu Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ dışişleri bakanlarıyla görüşecek.

Gül’ün yoğun temasları arasında Halkalı’daki patlamadan yaralananları hastanede ziyaret edeceği söylendi ancak bu söylenti Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca yalanlandı.

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, Halkalı'daki patlamaya ilişkin olay yerinde incelemelerde bulunurken, gün içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

İstanbul aynı bugünkü hava gibi çok sıcak bir gündeme tanık oluyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle