GeriDünya İşsiz gençlere zoraki kamp
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşsiz gençlere zoraki kamp

İşsiz gençlere zoraki kamp
refid:29837468-spot ilişkili resim dosyası

İngiltere’de hükümet genç işsizliğine karşı üç hafta süreli eğitim kampı programı başlatmaya hazırlanıyor. 18-21 yaş arası gençlere bu kamplarda özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iş başvurusu yapma gibi dersler verilecek.

İngiltere hükümeti ülkede yaşayan 18-21 yaş arası işsiz gençleri en kısa zamanda işgücüne katılabilmeleri için üç haftalık iş bulma kamplarına sokacaklarını açıkladı.

Yetkililer, ülkenin dört bir yanındaki iş bulma bürolarında düzenlenecek olan kamplarda gençlere özgeçmiş hazırlama, iş başvurusu yapma ve mülakat teknikleri gibi dersler verileceğini açıkladı.

Hükümet yetkilileri, eğitim görmekte olmayan ve çalışmayan tüm gençlerin işsizlik yardımı almaya başlamadan önce katılmak zorunda kalacağı bu kamp çalışması sayesinde her gencin en fazla 6 ay içinde kendine iş bulmasını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

3 MİLYON PROGRAM

İngiltere’de bu yıl tek başına iktiadara gelen Muhafazakâr Parti, ülkedeki genç işsizliğini en kısa sürede sonlandırmayı amaçladıklarını duyurmuş ve artık “gençlerin devlet yardımlarına muhtaç ve işsiz olmasına göz yummayacaklarını” söylemişti.

Hükümet yetkilileri daha önce 2017 yılının nisan ayından itibaren 21 yaş altı gençlere konut yardımı yapılmayacağını ve 6 aydan uzun süre işe girmeyen, hiçbir çıraklık programına katılmayan ya da bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmayan gençlerin de alabilecekleri tüm devlet yardımlarını keseceğini söylemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle