GeriDünya İsrail'den yeni ölü ve yaralı sayısı açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail'den yeni ölü ve yaralı sayısı açıklaması

İsrail ordusunun Gazze'ye giden yardım gemilerine düzenlediği operasyon neticesinde 15 Türk'ün yaralandığı, 9 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı.

İsrail Başbakanlık sözcüsü ve ordusu yaptıkları açıklamalarda, ölü sayısının 9 olduğunu bildirdi. İsrailli yetkililer, daha önceki açıklamalarında Mavi Marmara'ya düzenlenen operasyonda en az 10 kişinin öldüğünü söylemişlerdi.

Olay üzerine harekete geçen Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği yetkilileri, üç ayrı şehirdeki hastanelere kaldırılan 15 Türk'ü ziyaret ettiklerini açıkladı.

Hayfa'daki Rambam Hastanesi'nde 4,  Petak Tikva'da 7 ve Kudüs'teki Hadasa Hastanesinde 4 yaralı belirlendiği belirtildi. Böylece İsrail operasyonunda en az 15 Türk'ün hastaneye kaldırılacak kadar ağır yaralandığı teyit edilmiş oldu.

İHH gemide yaralanan 14 Türk’ün ismini açıkladı:

İmdat Avli, Mustafa Batırhan, Rebiha Gümrükçü, Cevdet Ökenek, Erkan Baycidan, Muhyettin Yıldırım, Osman Çalık, Suat Koşmaz, Şahin İsmail Güleryüz, Şükrü Peker (İHH görevlisi), Mehmet Murat Yıldırım, Canip Tuna, Saadettin Furkan ve Tuna Yücel.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu  Üyesi Mehmet Çelik, isimleri açıklanan yaralılardan soyadı bilinmediği için kimliği açıklanmayan bir yaralının adının M. Ali olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle