Dünya İsrail'de 'şüpheli araç'tan bakan çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail'de 'şüpheli araç'tan bakan çıktı

İsrail'de, “şüpheli araç”tan, Ulaştırma Bakanı Şaul Mofaz çıktı.

Kudüs ile Modi'in kentleri arasındaki anayolun her iki tarafı, öğle saatlerinde tehlikeli şekilde seyreden “şüpheli bir araç” nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Arap köylerinden Ur A-Tahta civarında olduğu belirlenen ve hız sınırını aşan araç, polis tarafından takibe alındı.
İnternet sitelerine göre, “araçta bir intihar eylemcisinin bulunduğunu sanan” polis, “şüpheli aracın arka koltuğunda, Ulaştırma Bakanı Şaul Mofaz'ın olduğunu fark edince şoke oldu.”

Tehlikeli biçimde kullanılan ve diğer otomobilleri hızla sollayan aracın sürücüsünün, polisin tüm uyarılarına ve sirenlerine rağmen durmadığı belirtildi. Takibin 30 kilometre kadar sürdüğü kaydedildi.

Polisin, Tel Aviv girişinde önlemler aldığı sırada, aracın arka koltuğunda oturan kişinin, yollardaki güvenlikten sorumlu Ulaştırma Bakanı Şaul Mofaz olduğunu fark ettiği ve bunun üzerine aracı durdurmadığı bildirildi.

Aracın, Mofaz'ın resmi aracı olmadığı ve bu nedenle kendisinin hemen tanınamadığı da kaydedildi.

Polis yetkilileri, Haaretz gazetesine yaptıkları açıklamada, ”polisin şüpheli aracın durdurulması için gerekeni yapıp, ateş bile açabileceği” uyarısında bulundular. Aracın sürücüsü daha sonra bölge polisi tarafından çağrılarak, uyulması gereken kurallar konusunda uyarıldı. Sürücünün de polisten özür dilediği kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle