GeriDünya İsrail'de kayıp tarikat avı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail'de kayıp tarikat avı

Colorado'da esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Endişeli Hıristiyanlar Tarikatı üyeleri Kudüs'te ortaya çıktı. Yeryüzüne inmesini bekledikleri Hz.İsa'nın gelişini hızlandırmak için bölgede provakatif eylemler yapmaya hazırlanan 14 tarikat üyesi yakalandı.

Dünya 2000'e geri sayarken, İsrail de Mesih'in yeryüzüne ineceğine inanan fanatik gruplara karşı alarma geçti. Mossad, Shin Beth ve güvenlik birimlerinin ortak operasyonu sonucunda ‘İsa Peygamberin dünyaya dönüşünü hızlandırmak için provakatif eylem hazırlığı yapan.’ Endişeli Hrıstiyanlar Tarikatı'nın 14 üyesini yakalandı. 6'sı çocuk olan tarikat üyelerinin 11'i ABD'ye sınırdışı edilecek.

Merkezi Denver'deki bulunan Endişeli Hıristiyanlar tarikatının yaklaşık 50 üyesi Eylül ayında varlarını yoklarını satarak ortadan kayboldular. Tarikat mensuplarının, tarikat lideri Monte Kim Miller'in (resimde) kehanetleri doğrultusunda Kudüs'e gitmiş olabileceğinden şüphe edildi. Hz.İsa'nın reenkarnasyonu olduğunu iddia eden Miller, 1999 yılının Aralık ayında Kudüs sokaklarında öldürüleceğini, üç gün sonra da Mesih olarak dünyaya ineceğini ve kıyametin kopacağını öne sürüyordu.

Tarikat üyelerinin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından İsrail güvenlik ve istihbarat birimleri harekete geçirildi. Endişeli Hıristiyanlar tarikatinin üyeleri küçük gruplar halinde İsrail'e giriş yaparak Kudüs'ün Moza ve Mevasseret semtlerindeki iki ayrı eve yerleştiler. Polis, bu tuhaf davranışlarda bulunan Amerikalıları takibe aldı.

Önceki gün polis, iç ve dış istihbaratlarından oluşan ve binyıl eylemlerine karşı kurulan özel birim tarikat evlerine baskın düzenleyerek 6'sı çocuk 14 müridi yakaladı. İsrail Hükümeti tarikat üyelerinden 11'nin ABD'ye sınırdışı edilmesine karar verdi. Bir tarikat üyesi ise Hz İsa'nın gelişini hızlandırmak için silahlı eylem yapma suçundan yargı önüne çıkacak.

Mevasseret'teki evin bahçesinde arama yapan polis yaklaşık yarım metre çapında 4 ayrı çukur tesbit etti. Evde bulunan belgelere el kondu. Bir bölge sakini, evde yaşayan 8 kişinin tuhaf bir tutum sergilediklerini, aile oldukları öne sürdükleri halde aileye benzemediklerini anlattı. Görgü tanığı, esrarengiz yabancıların geçen cuma günü bahçeyi kazmaya başlaması üzerine dikkatlerini çektiğini anlattı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle