GeriDünya İsrail ordusu:İş kazasıydı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail ordusu:İş kazasıydı

İsrail ordusu, Batı Şeria'nın El Halil kentinde Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın liderliğindeki El Fetih örgütüne ait bir binadaki patlamanın bir ''iş kazası'' olduğunu öne sürdü.

El Halil'de dün akşam saatlerinde meydana gelen patlamada El Fetih'e ait büro havaya uçmuştu. Filistinli güvenlik yetkilileri, patlamanın İsrail'in suikast için iki füze fırlatması sonucu meydana geldiğini iddia etmişlerdi.

İddiaları yalanlayan İsrail askeri kaynakları, bunun bir ''iş kazası'' olduğunda ısrar ederken, bazı kaynaklar, İsrail askeri yetkililerinin ''iş kazası'' deyimini, bomba yapılırken bombanın erkenpatladığı durumlarda kullandığını öne sürüyorlar.

Bu arada Filistin güvenlik ve istihbarat yetkilileri, patlamada Batı Şeria'daki Ramallah kentinden olduğu belirlenen Recai Ebu Receb'in hayatını kaybettiğini belirttiler. Hastane yetkilileri de 8 kişinin yaralandığını ifade ettiler. Yaralıların durumlarının kritik olmadığı kaydedildi.

Öte yandan Filistin güvenlik ve istihbarat yetkilileri, patlamanınolduğu sıralarda Batı Şeria'daki Ramallah kentinde, İsrail ile barış imzalanmasına karşı çıkan Ahmet Taha isimli 35 yaşındaki bir kişinin İsrail sivil polislerince kaçırıldığını öne sürdüler. İsrail ordusu ise bu konuda yorum yapmayı reddetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle