GeriDünya İsrail komisyonu ABD'yi hayal kırıklığına uğrattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail komisyonu ABD'yi hayal kırıklığına uğrattı

İsrail komisyonu ABD'yi hayal kırıklığına uğrattı
refid:15125618 ilişkili resim dosyası

İsrail'in gerçekleştirdiği gemi baskınıyla ilgili soruşturmayı yine Tel Aviv'in yürütmesi gerektiğini savunan ABD, İsrail tarafından oluşturulan soruşturma komisyonu karşısında hayal kırıklığına uğradı.

İŞTE BASKINI SORUŞTURAN KOMİSYON

İsrail'in 31 Mayıs'ta dokuz Türk'ün ölümüyle sonuçlanan yardım gemilerine saldırısını soruşturmak üzere kurduğu komisyonun, üyelerin yaşlı olması nedeniyle ABD yönetiminde hayal kırıklığı yarattığı bildirildi.

İsrail'de yayımlanan Maariv gazetesinin haberine göre, ABD yönetiminden bir yetkili, "Sabah kalktığımızda pijamalarıyla, hele hele Filipinli bir bakıcıyla görüntülenmek gibi korkunç bir durumdan kaçınması gerektiğinden haberi olmayan komisyon üyesi Şabtay Rosen'in (93) resimleriyle karşılaştık" dedi.                     

"Güven oluşturmanın yolunun bu olmadığını" kaydeden yetkili, "Tongaya düşürüldüğümüzü sanıyoruz ve canımız hayli sıkkın. Üyelerinin dikkatle seçilmesi konusunda anlaştığımız halde bir de baktık, bir yaşlılar komisyonu oluşturulmuş" diye konuştu.                     

İkisi yabancı gözlemci beş kişiden oluşan komisyonun İsrailli üyelerinin yaşları 93, 86 ve 75. Türkiye ve BM, İsrail'in saldırısıyla ilgili uluslararası bir soruşturma komisyonu kurulması yönündeki ısrarını sürdürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle