GeriDünya İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  172
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler
refid:27968090 ilişkili resim dosyası

Ankara-Tel Aviv arasında yaşanan 'alçak koltuk' krizinin mimarı olarak bilinen İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsrail'i eleştiren sözlerine tepki gösterdi.

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Avrupa ve Asya büyükelçileri ile yaptığı toplantısının bir kısmını Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına ayırdı.

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman’dan Cumhurbaşkanı Erdoğana sert sözler Erdoğan: Netanyahu hangi yüzle oraya gitti anlamakta zorlanıyorum

İspanyol basınında yer alan habere göre, Lieberman, Erdoğan’ı ’Yahudilere karşı nefret tohumları yaymak’la suçlayarak Avrupa’nın bu kişiye karşı daha fazla sessiz kalamayacağını savundu. Lieberman'ın, "Avrupa'nın Erdoğan gibi bir mahalle kabadayısı ve takımına karşı 'Kuzuların Sessizliği'ni oynaması, bizi 1930’lu yılların gerçeğine geri götürebilir" dediği belirtildi.

Lieberman ayrıca Filistin lideri Mahmud Abbas’ı da ’terörist bir diplomat’ olarak tanımlayarak, bu şahsın Filistin devletinin kurulmasından çok kendi geleceğini düşündüğünü iddia etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle