GeriDünya İsrail Adalet Bakanı kadın askeri tacizden gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail Adalet Bakanı kadın askeri tacizden gitti

İsrail Adalet Bakanı kadın askeri tacizden gitti
refid:4944563 ilişkili resim dosyası

İsrail Adalet Bakanı Haim Ramon bakanlıkta 18 yaşındaki bir kadın askeri zorla dudağından öpmekle suçlanıp kendisine dava açılması ile karşı karşıya kalınca istifa edeceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre kadın asker görevinden ayrılması dolayısıyla yapılan partide, Ramon’la hatıra fotoğrafı çektirmek istediğini, çekimden sonra bakanın kendisini dudaklarından öptüğünü ve dilini zorla ağzının içine sokmaya çalıştığını iddia etti. Şikayeti ele alan Başsavcı Menahem Mazuz, adalet bakanlığına ilettiği mesajında şimdiye kadar toplanan deliller ışığında Ramon hakkında dava açmayı düşündüğünü bildirdi.

Hakkındaki iddiaları reddeden bakan Ramon’un dün görevinden istifa edeceği bildirildi. Kadima Partisi’nden yapılan açıklamada, Başbakan Ehud Olmert’in yakın yardımcısı olan ve ayrıca partinin önde gelen isimleri arasında yer alan Ramon’un istifasının pazar günü görüşüleceği kaydedildi. Dokunulmazlık hakkından da feragat etmek istediğini de dile getiren Ramon iddialara ilişkin olarak masumiyetini mahkemede kanıtlayacağını ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle