Dünya Haberleri

DÜNYA

  İspanya savunma bakanı anne oldu

  Hürriyet Haber
  20.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İspanya tarihinde ilk kadın savunma bakanı olan Carme Chacon, erken doğum yaparak "Miquel" adını verdikleri, 2,8 kg ağırlığında bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

  Sosyalist Zapatero hükümetinde geçen 14 nisanda 7 aylık hamileyken Savunma Bakanı olarak atanan Chacon, Barcelona kentinde dün beklenmedik bir şekilde hastaneye kaldırılarak doğum yaptı. Savunma Bakanı olarak 1 hazirana kadar resmi faaliyetlere katılması öngörülen ve bu sabah Barcelona’da Sosyalist İşçi Partisi’nin binasında çalışan Chacon, doğum sancılarının başlaması üzerine hemen hastaneye kaldırıldı.

  Programı gereği yarın Meclis Savunma Komisyonu’nda gelecek 4 yıllık dönemde yapacağı çalışmaları ve temel hedefleri anlatan bir konuşma yapması öngörülen Chacon’un, konuşmasının ertelenmesinin talep edildiği bildirildi. 37 yaşında ilk kez çocuk sahibi olan Chacon’un doğumdan sonra yasal hakkı olan 4 aylık annelik izninin tamamını kullanmaması, bu izni kullanması halinde de gelecek birkaç aylık dönemde yerine Savunma Bakanlığı Müşteşarı olan Constantino Mendez’in bakacağı belirtiliyor.

  Chacon bakan olduğu 14 Nisan’da askerleri denetlemişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı