GeriDünya İslamcı teröristler kendileriyle birlikte polisleri de uçurmak istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İslamcı teröristler kendileriyle birlikte polisleri de uçurmak istedi

İspanya’nın başkenti Madrid yakınlarındaki Leganes ilçesinde, Cumartesi günü düzenlenen operasyonda yakalandıklarını anlayınca ellerindeki dinamitleri patlatarak intihar eden İslamcı teröristlerle ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Baskın düzenlenen evde bulunan ve aralarında elebaşlarının da bulunduğu teröristler, Özel Operasyon Birimi’ne bağlı polisleri, konuşmak istediklerini söyleyerek eve çağırdı. Ancak polis bu çağrıyı dikkate almadı ve teröristlerden teslim olmalarını istedi. Bunun üzerine polis tarafından havaya uçurulan kapıya gelen teröristlerden biri, polislere yaklaştığı sırada dinamitleri ateşledi.

AYNI TİP BOMBA

Teröristlerin aslında, kendilerini polislerle birlikte havaya uçurmak istedikleri ve bu amaçla polisleri görüşmek için eve çağırdıkları belirtiliyor.

Leganes’deki 4 katlı binada teröristlerin bulundukları evde patlattıkları bombanın, 11 Mart saldırılarında olduğu gibi goma 2 Eco tipinde ve ağırlığının 15 ila 20 kilogram olduğu ifade edildi. İspanyol savcı Juan del Olmo, soruşturmasını genişletirken, Fas’ta 45 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırının da sorumlusu olduğu belirtilen Tunus Savaşçı Grubu üzerinde yoğunlaşmaya başladı.

Plancı ve çantacı

Madrid’in varoşlarındaki örgüt evinde havaya uçan terör elebaşlarının kimlikleri şöyle:

Serhan bin Abdülmecit Farkhet: Lakabı ‘Tunuslu’. 11 Mart’taki dehşet verici saldırıların lideri ve bir numaralı zanlısı. Bombalı saldırıyı organize ettiği belirtiliyor.

Cemal Ahmidan: Lakabı ‘Çinli’. 11 Mart saldırılarının iki numaralı elebaşı. Madrid’deki istasyonlarda 4 vagona, bomba dolu 13 sırt çantasını yerleştiren timi yönetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle