GeriDünya İslam’ın Pancho Villa’sı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İslam’ın Pancho Villa’sı

İslam’ın Pancho Villa’sı
refid:3829454 ilişkili resim dosyası

ABD’nin güneydoğusunun Meksika toprağı olduğunu iddia eden sol-radikal bir grup, Bin Ladin’in aynı Meksikalı efsane savaşçı Pancho Villa gibi ABD’li generallerden akıllı çıktığını iddia etti. ABD’li General Pershing 12 bin kişilik ordusuyla Pancho Villa’yı Meksika’da bulamamıştı.

ABD’deki sol-radikal bir Hispanik grup, İslamcı terör şefi Usame Bin Ladin’i, Meksikalı efsanevi savaşçı Pancho Villa’ya benzetti. ABD’nin güneydoğusunun Meksika toprağı olduğunu da savunan bu grubun internet sitesinde yer alan bir yazıda, Pancho Villa’nın peşine düşmesine rağmen bir türlü bulamayan Amerikalı General John Pershing’in, "Villa her yerde, ama Villa hiçbir yerde" şeklindeki sözleri hatırlatıldı.

Yazıyı kaleme alan Ernesto Cienfuegos, Bin Ladin’i, "İslam’ın Pancho Villa’sı" diyerek tanımladı ve "Meksikalı Villa da, her kayanın, her derenin, her kaktüsün, her mağaranın yerini bilirdi" dedi. Cienfuegos, Pancho Villa gibi, Bin Ladin’in de ABD’li generallerden daha akıllı çıktığını belirtti ve her ikisinin de benzer taktikleri kullandığını savundu. Cienfuegos, her iki ismin de geçmişte inşaat işiyle uğraştığını ve toplum tarafından sevildiğini, Pancho Villa’nın bir halk kahramanı haline geldiğini ve Bin Ladin’in de İslam’da aynı statüye doğru yol aldığını ileri sürdü.

Pancho Villa, 9 mart 1916’da, 1500 kişi ile sınırı geçerek New Mexico’da bir ABD kasabasına saldırmış, Columbus’u yakmış, yüz at ve katırı kaçırmış ve 17 kişiyi de öldürmüştü. ABD Başkanı Woodrow Wilson, General Pershing’i, 12 bin kişilik bir askeri güçle Villa’yı bulması için Meksika’ya yollamış, ancak

Pancho Villa bulunamamıştı. Pancho Villa, Parral’da, 1923’teki bir suikast sonucu ölmüştü. 1926’da, Villa’nın mezarını açan hırsızlar kafasını keserek götürmüşlerdi. Pancho Villa’nın kafasının nerede olduğu hala bilinmiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle