GeriDünya IŞİD'in rehin aldığı Japolardan haber yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IŞİD'in rehin aldığı Japolardan haber yok

IŞİD'in rehin aldığı Japolardan haber yok
refid:28034271 ilişkili resim dosyası

Japonya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Devlet Bakanı Yasuhide Nakayama, IŞİD'in elindeki iki Japon rehinenin durumuna ilişkin yeni bilgi olmadığını söyledi. Rehinelerden gazeteci Kenji Goto'nun annesi Junko Işido kameraların karşısına geçerek IŞİD'e oğlunu bırakmaları için mesaj gönderdi.

Japon rehineler için verilen süre bugün TSİ 07.00’da dolmuştu buna rağmen iki kişiden henüz bir haber alınamadı. AFP’nin haberine göre ise IŞİD’e ait bir internet sitesine konulan sayacın geri sayıma devam ettiği belirtildi.

IŞİD, internet üzerinden Haruna Yukawac ve Kenji Goto Jogo isimli iki Japon erkek rehinenin görüntüsünü yayınlayarak, rehinelerin hayatlarına karşılık Japon hükümetinden "fidye olarak 200 milyon dolar" isteyerek ve 72 saat süre vermişti.

IŞİD'in rehineler için verdiği sürenin sona erdiği ifade edildi.

“OĞLUM IŞİD’İN DÜŞMANI DEĞİL”
IŞİD'in rehin aldığı iki Japon vatandaşından gazeteci Kenji Goto'nun annesi Junko Işido, terör örgütü IŞİD'den oğlunu serbest bırakmalarını istedi.

IŞİDin rehin aldığı Japolardan haber yok

Basın toplantısı düzenleyen Işido, oğlunun bölgede tamamen insani amaçlarla bulunduğunu ve IŞİD'in düşmanı olmadığını söyledi. Işido, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı konuşmada, "Oğlum IŞİD düşmanı değil. Oğlumun serbest bırakılması için kendi hayatımdan vazgeçebilirim. Bu benim için çok az bir fedakârlık olurdu" dedi.

Anne Junko Işido, oğlunun Suriye'de yaşananları dünyaya aktarmak ve IŞİD'in rehin aldığı arkadaşı Haruna Yukava'nın serbest kalmasını sağlamak için bu ülkeye gittiğini belirtti ve "IŞİD'e tüm kalbimle oğlumu serbest bırakmaları için yalvarıyorum" dedi.

IŞİDin rehin aldığı Japolardan haber yok

Rehine Kenji Goto

Işido, IŞİD'i tanımadığını, Japonya'ya turist veya öğrenci olarak gelen tüm Müslümanlara evinin kapılarının her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.

Terör örgütü IŞİD'in 20 Ocak'ta yayınladığı videoda konuşan yüzü örtülü bir militan, 72 saat içinde 200 milyon dolar verilmemesi halinde Japon rehinelerin öldürüleceği tehdidinde bulunmuştu. IŞİD'in Japonya'ya verdiği süre bugün doluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle