GeriDünya IŞİD militanı CNN'e bağlandı: Kutsal işi yapmak için ellerim hazır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IŞİD militanı CNN'e bağlandı: Kutsal işi yapmak için ellerim hazır

IŞİD militanı CNN'e bağlandı: Kutsal işi yapmak için ellerim hazır
refid:27093617 ilişkili resim dosyası

Amerikan haber kuruluşu CNN’e canlı bağlanan ve IŞİD militanı olduklarını söyleyen iki İngiliz vatandaşı, gazeteci James Foley’in öldürülmesini onayladıklarını ve benzer bir şekilde Batılı bir gazeteci ya da bir askeri infaz etmeye her an hazır olduklarını söyledi.

CNN yayınına tüm yüzlerini gizleyen siyah kar maskeleri ile çıkan militanlar Foley’in başı kesilerek öldürülmesinin “ABD’nin İslami Devlet’e (IŞİD) karşı işlediği suçlara verilmiş doğrudan ve haklı bir yanıt olduğunu” iddia etti ve “Ellerinin bu kutsal işi yapmaya hazır olduğunu” söyledi.

Yayında Ebu Enver ve Emu Bekir isimlerini kullanan militanlar İngiltere’ye dönüp terör eylemlerinde bulunmak istediklerini de belirtti.

Ebu Envar, İngiltere İslami Konseyi’nin Irak’ta ve Suriye’de savaşan İngiliz Müslümanları kınadığının hatırlatılması üzerine “İngiltere İslami Konseyi’ni kesinlikle tanımadığını çünkü bu konseyin üyelerinin Müslüman değil, dininden dönmüş insanlar olduğunu” söyledi.

Enver “Onlar yıllardır İngiliz hükümeti ile birlikte İslam karşıtı bir savaş veriyorlar. Genç erkeklerin Suriye’ye, Irak’a, Afganistan’a gitmesine engel olmaya çalışıyor, radikalleşme karşıtı projelerde yer alıyorlar. Bu nedenle onların bütün bunları kınaması beni şaşırtmıyor” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle