Dünya 'IŞİD ile savaşta 727 peşmerge yaşamını yitirdi'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  67
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'IŞİD ile savaşta 727 peşmerge yaşamını yitirdi'

'IŞİD ile savaşta 727 peşmerge yaşamını yitirdi'

Irak'ın kuzeyindeki Kürt Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı Haziran ayından bu yana IŞİD ile savaşta 727 peşmergenin yaşamını yitirdiğini, 3 bin 564 peşmergenin ise yaralandığını açıkladı.

İLK GRUP KOBANİ'YE BÖYLE GİTMİŞTİ

Peşmerge Bakanlığı, yaptığı açıklamada IŞİD ile savaşın bilançosunu açıkladı.

Açıklamada Haziran ayından bu yana Irak Şam İslam Devleti ile yapılan savaşta 727 peşmergenin yaşamını yitirdiği, 3 bin 564 peşmergenin ise, yaralandığı belirtildi.

Bugüne kadar 34 peşmergenin kayıp olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Peşmerge güçlerinin yanı sıra diğer güvenlik güçleri ve milletin kanı ile malıyla, ilk etapta terörist grubun saldırıları durduruldu. Daha sonra Allah’ın izniyle, koalisyon güçlerinin desteği ve yardımıyla, Kürdistan Bölgesi’nin büyük bir bölümü temizlendi ve terörist örgüte büyük zarar verildi. Ölümsüz şehitlerimizin ruhuna binlerce selam olsun. Allah’tan mekanlarının cennet olmasını niyaz ediyoruz. Yaralılarımızın acil şifa bulmalarını diliyoruz. Kaybolanlardan da en kısa zamanda güzel haberler almayı umut ediyoruz. Şunu da belirtmeliyiz ki, Kürdistan’ı korumak için savaşanlar, şehit düşenler, tek bir taraftan veya tek bir partiden değildir."

IŞİD ile savaşta 727 peşmerge yaşamını yitirdi Kobani'de görevi biten ilk Peşmerge grubu Irak'a döndü


Yorumları Göster
Yorumları Gizle