Dünya Haberleri

DÜNYA

  IŞİD 200 Suriyeli askeri infaz etti

  hurriyet.com.tr
  28.08.2014 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Suriye'nin Rakka kentindeki Tabka Askeri Havaalanı'nı ele geçirmesinin ardından bölgeden tüyler ürperten görüntüler geliyor.

  IŞİD yanlılarının sosyal medyada paylaştığı son görüntülerde, Tabka havaalanından kaçan onlarca Suriye askerinin militanlarca rehin alınarak boş arazide yürütüldüğü görüldü. Associated Press haberinde, videodaki IŞİD militanlarının "keçi ya da koyun güden çobanlar gibi ses çıkardığı" belirtildi.

  IŞİD 200 Suriyeli askeri infaz etti

  AFP'ye konuşan Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü Direktörü Rami Abdülrahman, iç çamaşırlarına kadar soyulan esir askerlerin IŞİD tarafından infaz edildiğini söyledi.

  AA muhabirinin bölgedeki IŞİD'e yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre, IŞİD militanları, Tabka askeri havaalanını ele geçirdikleri esnada birliklerinden kaçarak Caravi tarım arazilerinde saklanan 200'e yakın rejim askerini öldürürken, aralarında çok sayıda subayın da bulunduğu 250 askeri de esir aldı.

  IŞİD 200 Suriyeli askeri infaz etti

  Arazilerde saklanan rejim askerinin, IŞİD militanlarınca ablukaya alındığını ifade eden kaynaklar, Esad güçlerinin bölgeye askerlerini kurtarmak için operasyon düzenlediğini fakat başarılı olmadığını ileri sürdü. Kaynaklar, havaalanına yönelik saldırıda kaç rejim askerinin öldürdüğüyle ilgili ise bilgi vermedi.

  IŞİD 200 Suriyeli askeri infaz etti İKİ IŞİD MİLİTANI CNN’E BAĞLANDI


  IŞİD 200 Suriyeli askeri infaz etti

  Etiketler: Rakka , Suriye askeri
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı