GeriDünya İranlı mahkumlar ipten böyle alınmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İranlı mahkumlar ipten böyle alınmış

İranlı mahkumlar ipten böyle alınmış
refid:13343666 ilişkili resim dosyası

İran’da iki mahkumun infaz edildikleri idam sehpasından kaçırılmasının saniye saniye videoya kaydedildiği ortaya çıktı. Mahkumlar idam sehpasından kaçmayı başarmış, ancak daha sonra polis tarafından yakalanarak idam edilmişti.

İDAM SEHPASINDAN BÖYLE KAÇIRILDILAR - WEB TV

 

İran’ın Sircan kentindeki infaz görüntüleri ve idam mahkumlarının “ipten alınıp” kaçırılma görüntüleri yayımlandı.

 

Video görüntülerinde, banka soygunculuğundan infaz cezasına çarptırılan iki mahkumun, idam ipinin ucunda sallandıkları bir sırada, patlak veren karışıklıktan yararlanarak sehpaya çıkan kişiler tarafından kurtarıldığı görülüyor.

 

Videoda ayrıca, mahkumların kaçırılma girişimi sırasında kalabalığa açılan ateş nedeniyle kanlar içinde yerde yatan bir protestocunun görüntülerine yer veriliyor.             

 

İDAMDAN KAÇTILAR ÖLÜMDEN KAÇAMADILAR

Sircan kentinde İsmail Fethizade ve Muhammed İsfendiyarpur adlı iki idam mahkumu, 23 Aralık’ta infaz edilmek üzere çıkarıldıkları şehir meydanındaki idam sehpasından, çıkan karışıklıktan yararlanarak kaçırılmıştı. Karışıklığın, polisin dikkatini dağıtmak üzere idam mahkumlarının yakınları tarafından bilinçli olarak çıkartıldığı ortaya çıkmıştı. Polis, kendisine saldıran kalabalığı havaya ateş açıp göz yaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalışmıştı. Bu sırada mahkum yakınları, boyunlarına ilmek geçirilmiş olan mahkumları, iplerini çıkararak kaçırmıştı.

 

Ancak Fars haber ajansının bildirdiğine göre akrabaları tarafından kaçırılan mahkumlar, Bandar Abbas şehrine giderken yolda yakalandılar. Yakalanan mahkumlar ertesi gün idam edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle