Dünya Haberleri

DÜNYA

  İran'dan çok sert açıklama.. 'Saldırının arkasında Suudi Arabistan var'

  Hürriyet Haber
  07.06.2017 - 17:50 | Son Güncelleme:

  İran'ın başkenti Tahran'daki terör saldırısının ardından İran'dan çok sert bir açıklama geldi. İran Devrim Muhafızları, "Tahran'da bugün olanlar için intikam alacağız. Saldırının arkasında Suudi Arabistan vardır" açıklamasında bulundu.

  Reuters'in haberine göre, Devrim Muhafızları tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırının sorumlusunun Suudi Arabistan olduğu öne sürüldü. 

  Açıklamada, "Bu terörist saldırı, terörizmi destekleyen ABD Başkanı ve Suudi liderlerin görüşmesinden sadece bir hafta sonra meydana geldi. DEAŞ'ın bu saldırıyı üstlendiği gerçeği, onların da  bu saldırıya katıldığını ispatlıyor" ifadesinde bulunuldu.

  Sıcak analiz: Ve şimdi de İran.. Orta Doğu barut fıçısıSıcak analiz: Ve şimdi de İran.. Orta Doğu barut fıçısı

   

  İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı General Hüseyin Salami tarafından yapılan açıklamada ise "Şüphesiz ki, bugün Tahran'da olanlar için teröristlerden, onların bağlantılarından ve destekçilerinden intikam alacağız" ifadesinde bulundu. 

  İran'ın başkenti Tahran'da bugün biri parlamentoda diğeri ise Ayetullah Humeyni'nin mezarında düzenlenen intihar bombalı ve silahlı saldırılarda en az 12 kişi öldü.

  Suudi Arabistandan yeni bir açıklama geldiSuudi Arabistan'dan yeni bir açıklama geldi

  Son dakika...İranda Meclis ve Humeyni türbesinde silahlı saldırıSon dakika...İran'da Meclis ve Humeyni türbesinde silahlı saldırı

  İrandan çok sert açıklama.. Saldırının arkasında Suudi Arabistan var

  Etiketler: Suudi Arabistan , iran , Tahran
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı