GeriDünya İran'dan CIA'e nükleer bomba yalanlaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İran'dan CIA'e nükleer bomba yalanlaması

İran Dışişleri Bakanlığı, Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) Başkanı Leon Panetta'nın İran'ın nükleer bomba yapma kapasitesiyle ilgili açıklamasını reddetti.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, Amerikan istihbaratını "Tahran'a karşı psikolojik savaş yürütmekle" suçladı ve "Bu türden açıklamalar, İran'ın barışçı nükleer faaliyetlerine olumsuz bir vizyon vermeyi amaçlayan psikolojik savaşın bir parçasıdır. Amerikalı yetkililer ve özellikle de istihbarat servisleri, İran'ın nükleer programının hiçbir biçimde askeri olmadığını herkesten daha iyi biliyor" ifadesini kullandı.

Sözcü, "Bu türden yalan haberleri yayanlar, başta dünya güvenliği için başlıca tehdit olan Siyonist rejim olmak üzere bazı ülkelerin elinde bulunan atom bombaları konusunda dünya kamuoyunun dikkatini başka yöne çekmek istiyor" dedi.

Panetta, dünkü açıklamasında, İran'ın iki nükleer silah geliştirecek kadar, düşük oranda zenginleştirilmiş uranyuma sahip olduğunu ve bu ülkenin, karar verirse iki yılda atom bombası yapabileceğini iddia etmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle