GeriDünya İran hava saldırısına karşı "sert yanıt" verecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İran hava saldırısına karşı "sert yanıt" verecek

İran Devrim Muhafızları Komutanı General Yahya Safavi, “İran'a yapılacak hava saldırısına sert yanıt vereceklerini” söyledi.

Safavi, Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanlığı devir-teslim töreninde yaptığı konuşmada, “İran'ın çok kritik dönemden geçtiğini, milletin kaderini belirleyecek yılların kendilerini beklediğini” kaydetti.

İran Devrimi'ni diğer devrimlerle karşılaştıran Safavi, “İran İslam Devrimi'nin 21. yüzyılda halk desteğini artırdığını ve bölgedeki ülkelere ilham kaynağı olduğunu” belirtti.

“İran İslam Devrimi'nin nihai amacının Mehdi önderliğinde dünyada evrensel İslami hükümet kurulması olduğuna” işaret eden Safavi, Irak ve Filistin gibi bölge ülkelerinde mevcut durumun ABD'nin siyasi çıkmaza girdiğini ortaya koyduğunu ifade etti.

Safavi, “Irak'taki parlamento seçimleri, Hamas'ın Filistin'de kazandığı zafer ve Hizbullah'ın Lübnan'daki rolü, Amerika'nın bölgede politik bir çıkmaza girdiğini kanıtlamıştır” dedi.

“Eğer bölge ötesi düşmanlarımız İran rejimi ve milli çıkarları aleyhine saldırıda bulunurlarsa, Devrim Muhafızları hava kuvvetleri bütün gücüyle onlara sert yanıt vermeye hazırdır” diyen Safavi, hava kuvvetlerini Devrim Muhafızları'nın “seçkin güçleri” olarak nitelendirdi ve İran düşmanlarının bu güce dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle