GeriDünya İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat hasta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  62
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat hasta

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat hasta
refid:10212717 ilişkili resim dosyası

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın aşırı çalışmaktan hasta düştüğü bildirildi. Ahmedinejad, en son BM Genel Kurulu'na katılmak için New York'a gitmişti. Geçen Temmuz ayında, Roma'da Gıda Zirvesi'ne katılan Ahmedinejad'a, X-ray cihazından geçerken yüksek miktarda radyasyon verildiği iddisı ortalığı karıştırmıştı. Şimdi hasta olduğu haberi bu korkunç kuşkuyu yeniden gündeme getirdi.

Büyük şüphe: Radyasyon verildi mi

Ahmedinejat'ın Roma ziyareti

Korumaları dünkü törende onu böyle tuttu

Ahmedinejad'ın yakın çalışma arkadaşlarından milletvekili Muhammed İsmail Kevseri, resmi haber ajansı İRNA'ya yaptığı açıklamada, Ahmedinejad'ın hasta olduğunu ama "er geç iyileşeceğini" söyledi.

Artık devlet başkanı seçiminde aday olup olmayacağı kuşkulu.

Kevseri, Ahmedinejad'ın BM Genel Kurulu'na katılmak için yaptığı son New York ziyaretine katılmıştı. Ahmedinejad'ın hastalığı hakkındaki söylentiler, devlet başkanı seçiminde yeniden aday olup olmayacağı konusunda da kuşkular yarattı.

Hastalık haberlerinden önce Ahmedinejad'ı destekleyen siyasi gruplar arasında devlet başkanı adayının kim olacağı konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Bu tartışmalar, Ahmedinejad'ın, kendisini destekleyen aşırı muhafazakar grupların "otomatik olarak" adayı olmadığı şeklinde yorumlanmıştı.

"Günde 20 saat çalışmaktan hasta düştü" denildi

Ahmedinejad geçen salı gününden beri halkın önüne çıkmadı. Devlet televizyonu Ahmedinejad'ın dün, Irak savaşında ölen askerlerin yeni bulunan kalıntılarının gömülmesi için düzenlenen cenaze törenine katıldığını söyledi, ancak Ahmedinejad'ın törende çekilen herhangi bir görüntüsünü yayımlamadı.

Ahmedinejad'ın günde 20 saat çalıştığı ve uyumakta zorluk çektiği iddia ediliyor. Kevseri ise Ahmedinejad'ın adaylığı konusundaki spekülasyonları reddetti.

Çarşamba günü yapacağı konuşma iptal edildi

Böyle ağır bir iş yükünün altına giren herkesin hastalanacağını belirten Kevseri, "Böyle doğal bir şeyi psikolojik savaş için kullananlar, başarısız olacaktır" dedi.
Ahmedinejad'ın, geçen çarşamba günü "planlama ve istatistik" kurumunda yapması beklenen konuşma son anda iptal edildi ve danışmanları Cumhurbaşkanı'nın "hasta olduğunu" söyledi.

52 yaşındaki Ahmedinejad geçen mayıs ayında da 3 hafta süreyle programlarını iptal etmiş, iptal gerekçesiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle