GeriDünya Irak'taki stadyum saldırısını yapan canlı bombanın kimliği şoke etti!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Irak'taki stadyum saldırısını yapan canlı bombanın kimliği şoke etti!

Irak'taki stadyum saldırısını yapan canlı bombanın kimliği şoke etti!

IRAK’ın başkenti Bağdat’ın güneyindeki İskenderiye’nin yakınlarında önceki gün oynanan yerel bir futbol maçının hemen ardından IŞİD’in düzenlediği intihar saldırısında can kaybı 65’e yükselirken, 60’tan fazla kişinin de yaralı olduğu ifade edildi.

Saldırıyı düzenleyenin ise Seyfullah el-Ensari adlı çocuk yaştaki bir IŞİD militanının olduğu açıklandı. IŞİD, sosyal medyadan eylemi üstlendiği açıklamasında 16 yaşından küçük olduğu tahmin edilen çocuğun fotoğrafını yayınlayarak, “Şövalyemiz, intihar yeleğini patlatmadan önce kalabalığa karıştı” ifadelerini kullandı. Staydumdaki saldırı anında çekilmiş görüntüler de internete düştü. 

Görüntülerde toprak bir sahanın kenarında dizilmiş iki takım madalyalarını almak için beklerken büyük bir patlama yaşanıyor. Saldırıdan sağ kurtulan Haydar Kadhem (20), “Patlamanın olduğu yerden 50 metre kadar uzaktaydım. Patlama oldukça gürültülüydü. Alandakilerin çoğu genç insanlardı. Patlama sonrası bazıları ölmüş, bazıları ise yardım istiyordu. Sadece kaos vardı” diye olay anını anlattı. İntihar saldırısının olduğu İskenderiye, Şii ve Sünni nüfusun olduğu ve bu nedenle mezhepsel çatışmaların yoğun yaşandığı yerlerden.

KORKUNÇ SALDIRI ANI KAMERADA

Bir izleyicinin cep telefonu ile maçı kaydettiği sırada korkunç patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından kamera kayıttan çıkıyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle