GeriDünya Irak'taki saldırılarda 20 ölü onlarca yaralı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Irak'taki saldırılarda 20 ölü onlarca yaralı

Irak'ta bugün bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda 20 kişinin öldüğü, onlarcasının yaralandığı bildirildi.

Polis yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Bağdat'ın 130 kilometre kuzeyindeki Dicleh'de bomba yüklü bir kamyonla bir polis karakoluna düzenlenen intihar saldırısında aralarında 3 polisin bulunduğu 9 kişi öldü, çoğunluğu sivil 26 kişi yaralandı. Patlamada, bölgedeki çok sayıda dükkan ve araç zarar gördü.
Bağdat'ın merkezindeki Şiilerin denetiminde bulunan Karradah bölgesindeki Polonya Büyükelçiliği yanındaki patlamada da 2 kişi öldü, 5'i yaralandı. Polis, saldırıda ölenlerin Iraklılar olduğunu bildirdi.

Öte yandan, Bağdat Üniversitesi teknoloji bölümü yakınlarında bombalı araçla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 4'ten 5'e yükseldiği, yaralı sayısının 15 olduğu bildirildi. Saldırıda ölenlerin ve yaralananların sivil olduğunu belirten polis, yaralılar arasında 4 kadınla 3 çocuğun bulunduğunu söyledi.
Bu saldırıdan yarım saat önce Şiilerin yaşadığı Kemaliye'de yine bombalı araçla düzenlenen saldırıda 6 sivilin yaralandığı bildirildi. Bu saldırıyla ilgili ilk haberlerde 1 kişinin öldüğü, 6'sının yaralandığı belirtilmişti.

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in doğum yeri Tikrit'te bir polis kontrol noktasında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda da aralarında 3 polisin bulunduğu 4 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle