GeriDünya Irak'ta son durum: 4kişi öldü, 6 yeni ceset bulundu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Irak'ta son durum: 4kişi öldü, 6 yeni ceset bulundu

Irak'ta dünden bu yana meydana gelen son şiddet olaylarında 4 kişi ölüp 13 kişi yaralanırken, ülkede yeni cesetler bulundu.

Irak polisi, başkent Bağdat'ın 170 kilometre güneyindeki Kut şehriyle başkente 40 kilometre uzaklıktaki Suveyra'da 6 kişinin cesedini bulduklarını açıkladı. Polis, cesetlerde kurşun ve işkence izleri bulunduğunu belirtti.

Yetkililer, ayrıca Bağdat'ta nisan ayında bombalanan Sarafiye köprüsünün onarımında görevli bir mühendisin evinin yakınında öldürüldüğünü bildirdi.

Irak'ın batısındaki Mansur'daysa Irak askeri kontrol noktası yakınlarında yola yerleştirilen bombanın infilakı sonucu 5 Iraklı asker yaralandı. Askeri devriyeyi hedef alan bir başka saldırıda da 1 asker öldü, 7 asker yaralandı.

Kuzeydeki Samarra yakınlarındaysa, yine yola yerleştirilen bir bombanın patlamasıyla 2 polis öldü, 1 polis yaralandı.

Amerikan ordusu da, Bağdat'ın doğusundaki Yeni Bağdat bölgesinde bir Amerikan Apaçi helikopterinin yerden açılan ateşin ardından acil iniş yaptığını bildirdi. Helikopterdeki askeri mürettebatın güvenli bir şekilde tahliye edildiği kaydedildi.

Bu arada, Irak Savunma Bakanlığı, ülkenin farklı yerlerinde son 24 saat içinde 36 direnişçinin yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı. Amerikan güçleri de, ülkenin orta ve kuzey kesimlerinde 9 zanlıyı gözaltına aldıklarını duyurdu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle