Dünya Haberleri

  Irak'ta saldırılarda 7 kişi öldü

  Hürriyet Haber
  21.08.2009 - 09:37 | Son Güncelleme:

  Irak'ın Babil vilayetinde akşam saatlerinde meydana gelen 5 ayrı patlamada 7 kişinin öldüğü ve 95 kişinin yaralandığı bildirildi.

  Babil Vilayet Meclisi Güvenlik Komisyonu üyesi Muhammed El Mes'udi, yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde meydana gelen patlamaların yola yerleştirilen bombaların patlaması sonucu meydana geldiğini kaydetti.

  Mes'udi, Babil'e bağlı bağlı El Museyyib ilçesinde pazar yerinde 2 patlama, Mahavil ilçesinde de biri kaymakamlık binası önünde, diğeri pazarda olmak üzere 2 patlama olduğunu söyledi.

  Beşinci patlamanın Babil vilayetinin merkezi sayılan Hilla kentinde olduğunu anlatan Mes'udi, altına bomba yerleştirilen bir yolcu minibüsünün kontrol noktasından geçtiği sırada patlatıldığını, bu olaydaki can kaybının 3, yaralı sayısının ise 15 olduğunu kaydetti.

  BAĞDAT'TAKİ SALDIRILAR

  Öte yandan, dün Bağdat'ta düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısını 100'ü geçtiği, yaralı sayısının da 1203'e ulaştığı bildirildi.
  Irak Sağlık Bakanı Salih El Hasnavi, dünkü saldırılarda yaralananların yüzde 65'nin tedavisinin ayakta, yüzde 10'una cerrahi müdahalede bulunulduğunu dile getirdi.

  Söz konusu saldırılarla ilgili açıklama yapan Irak Güvenlik Planı sözcüsü Tümgeneral Kasım Ata El Musevi de Dışişleri Bakanlığı'na 2 ton TNT türü patlayıcıyla yüklü Hino marka bir kamyonla saldırı düzenlendiğini, Maliye Bakanlığının bulunduğu Bab El Muazzam ve Dışişleri Bakanlığının bulunduğu El Salihiye bölgelerinin güvenliği ve trafiğinden sorumlu 2 komutanın gözaltına alındığını kaydetti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı