GeriDünya Irak'ta intihar saldırısı: 24 ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Irak'ta intihar saldırısı: 24 ölü

Irak'ın kuzeyindeki Bakuba kentinde düzenlenen ve koordineli olduğu tahmin edilen bir dizi saldırıda 7 asker ve 5 polis öldü. Balad'daki saldırıda ise 12 kişi yaşamını yitirdi.

Polisin açıklamasına göre, Bağdat'ın yaklaşık 60 kilometre kuzeydoğusundaki Bakuba'da biri bomba yüklü araçla, üçü yola yerleştirilen bombayla ve kentteki iki kontrol noktasına düzenlenen saldırılarda, 1'i sivil 26 kişi yaralandı.
  
Bakuba hastanesinden bir görevli, yaralanan sivilin çatışmalarda çapraz ateş altında kaldığını belirtti. 
  
Bölgeden gelen ilk haberlerde, Bakuba kenti yakınlarında çıkan çatışmalar ve saldırılarda 7 kişinin öldüğü, 12 kişinin yaralandığı bildirilmişti.
  
Bu arada, Amerikalı bir yetkili, direnişçilerin Bakuba'da havan topu saldırısı düzenlediğini, koalisyon güçlerinin de saldırıya karşılık verdiğini söyledi. Havan topu saldırısında ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

BALAD'DA İNTİHAR SALDIRISI: 12 ÖLÜ 
  
IRAK SAVUNMA BAKANLIĞI: İNTİHAR SALDIRISINDA 12 KİŞİ ÖLDÜ


Irak Savunma Bakanlığı, başkent Bağdat'ın kuzeyindeki Balad'da bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 12 kişinin öldüğünü açıkladı.
  
Savunma Bakanlığı'ndan Yüzbaşı Sabah Yasin, saldırıda 12 kişinin öldüğünü, 21 kişinin yaralandığını bildirdi.
  
Balad emniyet müdürü Ayad Ahmet, saldırının, Iraklı Yarbay Muhammed Abdülmütaled'in evinin önünde düzenlendiğini söylerken, Balad hastanesi başhekimi Kasım El Keysi, yaralıların çoğunun yoldan geçen kişiler olduğunu belirtti.
  
Irak polisi, daha önce Bağdat ile direnişçilerin kalesi durumundaki Samarra kentlerini birbirine bağlayan yolun üzerinde bulunan Balad'da bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında  ölenlerin sayısının 15'e yükseldiğini bildirmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle