GeriDünya Iraklı çocuklar 'çapraz ateş' kurbanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Iraklı çocuklar 'çapraz ateş' kurbanı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Amerikan askeri konvoyuna düzenlenen saldırının hemen ardından açılan ateş sonucu dört çocuğun öldüğü bildirildi.

Görgü tanıkları, Bağdat'ın doğusundaki Kanal caddesine yerleştirilen bombanın Amerikan konvoyunun geçtiği sırada patladığını,askerlerin açtıkları ateşte, yaşları 12 civarında olan dört çocuğun öldüğünü söyledi.

Olayı gören bir şoför, ''Boynundan vurulan bir çocuğu caddede yatarken gördüm. Yanında da bir başkası vardı. Sırtında okul çantası taşıyordu. Yaklaşık 15 dakika sonra akrabaları gelip cesedini götürdü'' dedi.

BİR ABD ASKERİ ÖLDÜ

ABD ordusundan yapılan açıklamada ise konvoyunun geçişi sırasında yola yerleştirilen bombanın patlaması sonucu bir Amerikalı askerinin öldüğü bildirildi.

Amerikalı Tuğgeneral Mark Kimmit, bombanın patlamasının ardından Amerikalı askerlerin ölen askerin cesedini taşıdıklarını, aracı almak için geri döndüklerinde ise aracın üzerinde birkaç Iraklı çocuğu gördüklerini söyledi. Kimmit, askerlerin araca yaklaştığı sırada silahlı kişilerin çatılardan ateş açtıklarını ve çatışma olduğunu belirtti. Kimmit, Iraklı çocukların çapraz ateşte kaldığını savundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle