GeriDünya Irak Büyükelçisi: Güç kullanabiliriz. Türkiye'deki tatbikat bunun hazırlığıydı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Irak Büyükelçisi: Güç kullanabiliriz. Türkiye'deki tatbikat bunun hazırlığıydı

Irak Büyükelçisi: Güç kullanabiliriz. Türkiye'deki tatbikat bunun hazırlığıydı

Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hişam El Alevi, IKBY referandumuna ilişkin, "Sınır kapısının kontrolü için güç kullanabiliriz. Türkiye'deki tatbikat bunun hazırlığıydı" dedi.

IKBY referandumuna ilişkin "Bu referandum terörle mücadele çabasının altını oyuyor" diyen Hişam El Alevi, "Başbakan Binali Yıldırım'ın Bağdat'a ziyaretini organize etmeye çalışıyoruz" ifadelerini de kullandı. 

Irak Büyükelçisi: Güç kullanabiliriz. Türkiyedeki tatbikat bunun hazırlığıydı

Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hişam El Alevi

 Vanayı kapatırız konusu bağlamında sorulan soruya Büyükelçi, "Petrol ve doğalgaz anlaşması konusunda iki ülke enerji bakanlıkları iki sayfalık yeni bir mutabakat zaptı üzerinde çalışıyor. İki ülke için kazan kazan olacak bir sonuca ulaşmayı umuyoruz." dedi.

"Halk Bankası'nda tutulan petrol doğalgaz paraları konusunda Yıldırım'ın ziyareti sırasında bir çözüm bulmayı planlıyoruz." ifadelerini kullanan İbrahim el Alevi, "Yeni sınır kapısının Irak'ın Fişabur kenti üzerinden yeni kapı açılması için çalışma yürütülüyor. Fişabur petrol boru hattının hemen yanında olacağı için buranın güvenliğinin de daha rahat sağlanacağı söylenebilir." dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle