GeriDünya İntihar ederken tetiği iki kere çekmiş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İntihar ederken tetiği iki kere çekmiş

İntihar ettiği açıklanan Ukraynalı eski bakan Kravçenko’nun çenesinin alt kısmı ve şakağında iki ayrı kurşun yarası bulundu. Olayın intihar değil, cinayet olabileceği şüphesi doğdu.

UKRAYNA’da 2000 yılında cinayete kurban giden araştırmacı gazeteci Georgiy Gongadze’nin öldürülmesiyle ilgili ifade vereceği geçen cuma günü evinde ölü bulunan eski İçişleri Bakanı Yuriy Kravçenko’nun başına iki kez kurşun sıkıldığı ortaya çıktı. Adli tıp raporuna göre, intihar ettiği açıklanan Kravçenko önce silahı çenesinin alt kısmından ateşlemiş ve mermi yüzünü parçalayarak burnunun üstünden çıkmış. Eski bakan ardından tabancayı şakağına dayamış ve ikinci mermiyi sıkmış. Sağ şakağından beyne giren mermi kafatasını delerek başının arka sol bölümünden dışarı çıkmış.

Bu detaylar Kravçenko’nun intiharıyla ilgili kuşkulara yol açtı ve cinayet ihtimalini ortaya çıkardı. Olaydan önce Kravçenko’nun ruh halini anlatan eşi ‘Eşimin intihar etmeyi düşündüğünü gösteren hiçbir belirti yoktu. Her zaman olduğu gibi sabah kalktığımızda kahvaltıya hazırlanıyorduk. Ben ev işleriyle uğraşırken eşimin bahçeye dolaşmaya çıktığını gördüm. Hemen ardından silah sesleri duyuldu’ açıklamasını yaptı.

İntiharı daha da esrarengiz hale getiren Kravçenko’nun cebinde bulunan not oldu. Kendi el yazısıyla yakınlarına veda eden eski İçişleri Bakanı ‘Gongadze cinayetinde büyük politikaya kurbanı ediliyorum. Sorumlusu eski Devlet Başkanı Kuçma’dır’ yazmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle