GeriDünya İnternette mucize
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternette mucize

İnternette mucize
refid:10222339 ilişkili resim dosyası

81 yaşındaki emekli sanat profesörü, internette aradı ve kendisinden 23 yaş genç eş buldu.

Çin'de 81 yaşında bir erkek, internetten kendisine 58 yaşında bir gelin bularak, internetin sadece gençlerin işine yaradığı fikrini yıktı.

Beijing News (Pekin Haberleri) gazetesinin haberine göre, bir yaşlılar evinde yaşayan emekli sanat profesörü Wu Jieqin (81), kendisinden 23 yaş küçük Jiang Xiaohui ile hafta sonu yapılan törenle evlendi.Yaşlı adam internette böyle bir eş bulabilmiş olmasını "mucize" olarak niteledi.

Gazeteye yaptığı açıklamada, “İnternet sadece gençlerin değil. Yaşlı insanların aşklarını internette bulmalarını engelleyen bir kural yok” diyen Wu, kendisinin 1998'den bu yana internet kullandığını da belirtti.

Ancak Wu, evlenmek için gelinin 85 ve 86 yaşındaki akrabalarının, “damat adayının çok yaşlı olduğu” şeklindeki itirazlarını yenmek zorunda kaldı.

Jiang ise yeni eşi için, “Sesi çok genç geliyordu. 80 yaşındaki birinin sesine benzemiyordu” dedi.

Çift, 10 yıl önce boşanan Wu'nun, bir öğrencisinin yardımı ile Çin'deki bir internet sitesinin “yalnız kalpler” bölümüne ilan vermesi sonucu tanıştı.

Verdiği ilanda 40'lı veya 50'li yaşlardaki bir kadın aradığını belirten Wu, aralarında ABD, Avustralya ve Ukrayna'dan kadınların da bulunduğiu 50'den fazla kadının ilanına olumlu yanıt verdiğini söyledi.

Bu adaylardan birkaçı ile buluşan Wu, Siçuan eyaletinden emekli demiryolu işçisi bayan Jiang'la buluşunca, aradığını bulduğunu anladı.

Wu şimdi, eşinin yanına Siçuan'a taşınmayı planlıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle