GeriDünya İnternet ilanıyla meteor satışı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternet ilanıyla meteor satışı

Arjantin'de bir şirket uzaydan gelen bir nesneyi ‘uzay çağı çarşısı’ olarak nitelenen Internet'te satışa çıkardı. Campo del Cielo adındaki yatırımcı şirket, 1972'de Amerikalı bilim adamı Williams Cassidy'nin Arjantin'de keşfettiği 6 bin yıllık, 37 ton ağırlığındaki ‘El Chaco’ meteor taşına Internet'te ilan vererek müşteri arıyor.

Şirket satışa çıkardığı ‘mal’ı için herhangi bir fiyat koymadı ama Kanadalı bir müşteri söz konusu meteora tam 22.2 milyon dolar önerdi. El Chaco'nun Internet site adresi şöyle: www.lanavech.com.ar/meteorito.

Internet'teki satış ilanında müşterileri çekmek için ‘yabancı vücut romantik bir çağrı bekliyor’ diye cinsel çağrışımlar içeren ilginç bir uslup kullanan şirket ‘Bu alışverişle büyük kültürel ve bilimsel olanaklara kavuşacaksınız. Ayrıca müze ve sergilerde kullanabiliriniz’ dedi.

Arjantin şirketi El Chaco meteorunu satışa sunmasına rağmen ülkenin Chaco eyaleti sınırları içindeki Campo del Cielo (Gökyüzü Tarlası) adlı bir yerde bulunan göktaşı yasalara göre kamu malı sayılıyor ve bu nedenle Arjantin'den çıkarılması yasak. 150 km uzunluğunda, 15 km genişliğindeki bölgede çok sayıda meteor bulunuyorYorumları Göster
Yorumları Gizle