GeriDünya İngiltere'yi karıştıran mezarlık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere'yi karıştıran mezarlık

İngiltere'yi karıştıran mezarlık
refid:11498171 ilişkili resim dosyası

Her şey, İngiltere'nin en büyük mezarlığı olan Londra'daki Brookwood mezarlığının sahibi Ramazan Güney'in ölümüyle başladı. Mezarlık yönetimini 44 yaşındaki oğlu Erkin Güney devraldı. Ama ölen babasının İngiliz sevgilisiyle 9 yaşındaki oğlu ortaya çıkınca Erkin Güney ilginç bir plan yaptı...

Planı ortaya çıktı... Şimdi İngiltere'deki Türkler miras mezarlık davasının sonucunu merakla bekliyor. İşte Hollywood yapımı filmlere taş çıkartacak türden olaylar zinciri...

Erkin Güney'in, 1,5 yıl önce ölen babası Ramazan Güney'in birlikte olduğu Diane Holliday adlı sevgilisi ve bu ilişkiden doğan 9 yaşındaki erkek çocuğunun, ailenin servetine ortak olmaması için planlar yaptığı öne sürülüyor.

ANLAŞTIĞI KİŞİ YAKALANINCA PLANI ORTAYA ÇIKTI

Dava savcısı Gibson Grenfell, Erkin Güney'in ilk olarak, bu mezarlıkta çalışan Sabah Şahmuradi ile, Diane Holliday'i öldürmesi için anlaştığını, ancak Şahmuradi'nin bir başka suçtan beklenmedik biçimde göz altına alınmasından sonra bu cinayet girişiminin sonuçsuz kaldığını belirtti.

Savcının açıklamalarına göre Şahmuradi, polisteki sorgusu sırasında Erkin Güney'in planlarından da söz etti, bunun üzerine polis, Erkin Güney'in mezarlığında, Şahmuradi'den boşalan yere bir polis memurunu, kimliğini gizleyerek mezar kazıcı olarak işe soktu.

MEZAR KAZICILIĞI YAPAN POLİS

Mezar kazıcı rolü yapan polis Erkin Güney'e sokulup, Şahmuradi'nin kendisine “çözülmesi gereken bir problemden söz ettiğini ve bu konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu” söyledi. Kendisini Güney'e “Zaf' takma adıyla tanıtan polis memuruyla Erkin Güney, geçen mayıs ayında, Diane Holliday'in “ortadan kaldırılmasının” konuşulduğu bir telefon görüşmesi yaptı ve bu görüşme de polis tarafından dinlemeye alınıp kaydedildi. Bu kayıtlarda mezar kazıcı kılığındaki polis memuru, Erkin Güney'e cinayetin nasıl işlenmesini istediğini soruyor ve kendisinden “çiğne gitsin” yanıtını alıyor. Memur, olaydan sonra otomobili de yakabileceğini belirtince de Erkin Güney kendisine, “hiç umurumda değil, sadece yap yeter” cevabını veriyor.

ÜVEY KARDEŞİ 9 YAŞINDA

İngiltereyi karıştıran mezarlık
İngiltereyi karıştıran mezarlık

Diane Holliday

Erkin Güney

Savcı, ikilinin, haziran ayında da Erkin Güney'in yönetimindeki Brookwood mezarlığında bir kez daha bir araya geldiğini ve Güney'in, “işin mutlaka yapılmasını ve Holliday'in nefesinin kesilmesini istediğini” söylediğini belirtti. Güney'in Holliday ile babasının birlikteliklerinden doğan 9 yaşındaki üvey kardeşi için de, “kazada onun da ölüp ölmemesi benim için hiç fark etmez” dediği belirtildi.

Zaf kod adlı polis memuru, daha sonra Güney'i telefonla aradı ve ikilinin daha önce aralarında anlaştığı şekilde, cinayeti işlendiği şeklindeki bilgiyi, şifreli biçimde, “boya kurudu” ifadesiyle verdi. Güney bu bilgiyi aldıktan sonra telefonu kapadı. Polis, bir kaç saat sonra da Güney'i, Brookwood mezarlığı sınırları içindeki evinde göz altına aldı.

İNGİLTERE'DEKİ TÜRKLER ARASINDA TANINAN BİR AİLE

Dava, tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

KKTC asıllı baba Ramazan Güney, İngiltere'de yaşayan Türkler'in yakından tanıdıkları bir kişiydi. Güney'e ait Brookwood mezarlığı, içindeki Müslüman Mezarlığı ve Deniz Şehitliğiyle de İngiltere'deki Türkler tarafından iyi biliniyor. Güney'in ölümünün ardından geride bıraktığı büyük servetin idaresi büyük ölçüde 44 yaşındaki oğlu Erkin Güney'e geçmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle