GeriDünya İngiltere'nin konuştuğu dava
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere'nin konuştuğu dava

İngiltere'nin konuştuğu dava
refid:15117931 ilişkili resim dosyası

İngiltere ülkenin en tanınmış avukatlarından Fagan'ın birinin davasını konuşuyor. Ancak Fagan bu kez avukat sandalyesinde oturmuyor.

İngiltere, City şehrinin en tanınmış avukatlarından biri olan Neil Fagan’ın davasını konuşuyor. 63 yaşındaki avukat daha önce de bir çok kez tartışmalı davalarda mahkeme salonunda bulunmuştu ancak Fagan bu seferki davada avukat koltuğunda oturmadı.

 

Fagan, geçen yıl 20 Mayıs tarihinde Londra’daki Waldorf Hilton Oteli’nde bir kadınla düzenlediği sado-mazoşist bir seks partisinde kadın partnerinin saldırısına uğramıştı. Otelin çalışanları çığlık seslerini duyup yardıma geldiğinde Fagan’ı neredeyse çırılçıplak bir halde, göğsünden aşağı sıcak balmumu damlarken bulmuştu.

 

Fagan’ın partneri Finola McKenna da çıplaktı. Dün görülen davada McKenna, verdiği ifadede Fagan’ın kendisi üzerinde “Ortaçağ’dan kalma işkence aleti” kullanmak istediğini, dolayısıyla avukatın yüzünü cam bardakla kestiğini söyledi.

 

POLİSİN BİLEĞİNİ ISIRDI

Otelin müdürü o sırada 46 yaşında olan kadının elinden bardağı hemen aldığını, çifti odaya kilitlediğini ve polisi aradığını ifade etti. Polisler geldiğinde çiftin hala çıplak olduğunu anlatan müdür Sufiyan Baig, yerlerde de boğuşmadan dolayı kan lekeleri olduğunu dile getirdi.

 

Polis çıplak kadını durdurmak istediği ancak, elinde hala kırık bir bardak olan McKenna, kadın polisin bileğini ısırarak kaçmaya çalıştığı ifade edildi.

 

Davanın savcısı polisler geldiğinde McKenna’nın elinde kırık bir şampanya bardağı ve şampanya şişesi olduğunu, Fagan’ın da McKenna’nın bileğini tutmakta olduğunu söyledi. Savcı her ikisinin de yüzlerinde kanayan kesikler olduğunun altını çizdi.

 

Fagan olaylarla ilgili açıklama yapmazken McKenna’nın tanıdığı olduğunu söylemekle yetindi.

 

HAKİM KADINA HAK VERDİ

Mahkemenin yargıcı Michael Gledhill, McKenna’nın uzun yıllardır seks yapmak amacıyla McKenna ile buluştuğu yönündeki ifadelerinin üzerine, Fagan’a saldırıdan şartlı tahliye edilmesine karar verdi.

 

Yargıç, McKenna’ya “Görünen o ki size bazı şeyler yapmak istemiş. Sizden de bazı şeyler yapmanızı istemiş ama kabul etmemişsiniz. Ortaçağ işkencesi iddianızda haklı olduğunuzu ve sizin itirazlarınıza rağmen kendisinin ısrarcı olduğunu düşünüyorum” dedi ve kadının şartlı tahliyesine karar verdiğini açıkladı.

 

Ancak McKenna’ya bir polis memuruna saldırdığı için dört ay hapis cezası verildi. Kadının cezası 12 aylığına askıya alınırken altı aylığına da sokmaya çıkması yasaklandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle