Dünya İngiltere'de Kraliyet kuşları koruma altında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere'de Kraliyet kuşları koruma altında

İngiltere'de Kraliyet Kuşları Koruma Cemiyeti, halka, “grip korkusuyla kuşları beslemekten vazgeçmemesi” çağrısında bulundu.

Bahçelerde bulunan küçük kuş yuvalarına yem koyarak kuşları besleme alışkanlığı bulunan İngiliz halkının, son dönemde kuş gribi virüsü korkusuyla bu alışkanlıktan vazgeçme eğiliminde olduğuna dikkat çekilen açıklamada, kuşları yemlemenin hiçbir risk yaratmadığı belirtilerek, “Ancak sadece hijyen konusunda her zamankinden hassas davranmalı, kuş yuvalarına dokunulduktan sonra eller mutlaka çok iyi yıkanmalı” denildi.
Kuşların kış aylarını geçirebilmesi için halkın bahçelerinde bulunan kuş korunaklarına koyduğu yem ve suya ihtiyaç duyduğuna da dikkat çekilen açıklamada, “Asya'dan kaynaklanan kuş gribiyle ilgili bütün gelişmelerin yakından izlendiği ve halka gerekirse yeni bilgilerin de anında ulaştırılacağı” belirtildi.
İngiltere'de bugün, “Ulusal Kuşları Besleme günü” olarak kutlanıyor. İngilizler, bugünü “yazın bitimi ve kuşların kendileri tarafından beslenmesi ihtiyacının doğduğu gün” olarak kabul ediyor. İstatistikler ise ülkede halkın yüzde 60'ının her gün kuşları besleme alışkanlığı bulunduğunu gösteriyor.
(LONDRA/A.A)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle