GeriDünya İngiltere'de 'haremlik - selamlık vagon' önerisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere'de 'haremlik - selamlık vagon' önerisi

İngiltere'de 'haremlik - selamlık vagon' önerisi
refid:29914795-spot ilişkili resim dosyası

İngiltere'de İşçi Partisi'nin genel başkan adaylarından Jeremy Corbyn, toplu taşıma araçlarında artan taciz olaylarına karşı trenlerde bazı vagonların sadece kadınlara tahsis edilmesini önerdi.

İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin genel başkan adaylarından Jeremy Corbyn, yaptığı açıklamada kadınların fikrini alarak trenlerde bazı vagonların sadece kadınlar tarafından kullanılabileceğini söyledi.

ÖNERİYE BÜYÜK TEPKİ GELDİ
Amacının tren platformlarından otobüs duraklarına ve oradan da toplu taşıma araçlarına kadar taşımacılığı kadınlar için güvenli hale getirmek olduğunu ifade eden Jeremy Corbyn'a İşçi Partisi'nin diğer başkan adayları Yvette Cooper ve Andy Burnham büyük tepki geldi.

İngilterede haremlik - selamlık vagon önerisi TAYLAND’DA SADECE KADIN VE ÇOCUKLARA ÖZEL VAGON

Kadınların fikirlerini alarak tacizlerin en fazla yaşandığı taşıma araçlarında pilot uygulamaya geçilmesi önerisinde bulunan Corbyn'a bir tepki de demir yollarından sorumlu bakan yardımcısı Claire Perry'den geldi.

Perry, kadınlara özel vagon fikrinin geçtiğimiz Eylül ayında tartışıldığını ve bir üniversite tarafından hazırlanan özel raporda, ayrı vagon uygulamasının "geri bir adım" ve hem kadınlar hem de erkekler için aşağılayıcı olacağının ortaya konduğunu söyledi.

24 SAAT DANIŞMA HATTI ÖNERİSİ
Kadınların tacize uğrama korkusu yaşayarak günlük yaşamlarında değişiklik yapmak zorunda kalmalarının üzücü olduğunu söyleyen Corbyn, taciz ve diğer saldırı vakalarının ihbar edilmesi için 24 saat açık bir telefon hattı kurulmasını da önerdi.

İngilterede haremlik - selamlık vagon önerisi FRANSA’DA TOPLU TAŞIMADA CİNSEL TACİZE SAVAŞYorumları Göster
Yorumları Gizle