GeriDünya İngiltere'de domuz gribinden ölen sayısı 14 oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere'de domuz gribinden ölen sayısı 14 oldu

Britanya Sağlık Bakanlığı, ülkede domuz gribinden ölenlerin sayısının 14'e ulaştığını açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, bu ölümlerin tümünün sadece domuz gribinden kaynaklandığının söylenemeyeceği, ancak ölenlerin hepsinde virüsün tespit edildiği belirtildi.

Kamu Sağlığı Birimi Başkanı Sir Lam Donaldson da ölenlerin bir bölümünde başka ciddi sağlık problemleri de bulunduğunu bildirdi.
Bu arada İngiltere'de domuz gribi nedeniyle hastanelerde tedavi gören 335 kişinin bulunduğu, bunların 43'ünün ise yoğun bakım birimlerinde tutulduğu açıklandı.

Sir Liam Donaldson, Londra ve orta batı İngiltere'deki vaka sayısının “salgın seviyesine” ulaşmaya yaklaştığını da ifade etti.

Britanya'nın bütün dünyada vaka sayısı bakımından 9718'le ABD ve Meksika'nın ardından üçüncü sırada bulunduğunu da belirten Donaldson, virüsle temas eden kişilerin gerçek sayısının ise, çok sayıda kişinin virüsü sıradan bir grip virüsü sanıp hastaneye gitmemesi nedeniyle bilinmediğini söyledi.

Donaldson, İngiltere'de etkili olan domuz gribi virüsünün bugünkü haliyle kalması durumunda başka sağlık problemleri bulunmayan pek çok kişi için öldürücü olmayacağını ifade etti. Donaldson, hastalığa karşı üretilen aşının bir an önce kullanıma sokulmasının önem taşıdığını kaydetti.

Britanya'daki ölüm vakalarının 12'sinin İngiltere, 2'sinin de İskoçya'da meydana geldiği belirtiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle