Dünya Haberleri

DÜNYA

  İngiltere'de asılsız panik dalgası

  Hürriyet Haber
  20.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ...

  İngiltere'de yayın yapan bir radyo istasyonu "akaryakıt protestolarının yeniden başlayacağını" duyurduğu bir program yayınlayınca tüm ülkede büyük panik yaşandı. Polisin müdahalesiyle güçlükle yatıştırılan halk, radyonun daha önceki programı yalanlayan ikinci bir program yayınlamasına kadar büyük bir sıkıntı yaşadı.

  Ülkenin çoğu kesmini saran kaos havasına, bir radyoda yayınlanan bir programın neden oldu. Sözkonusu programda, kamyon şoförlerinin protestolarına bıraktıkları yerden devam edecekleri bildiriliyordu. Programı duyan halk, bir anda panik havasına girdi.

  Yorkshire, Manchester başta olmak üzere ülkenin kuzey doğusunda ve güney batısında yaşayan halk benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdu. İngiltere'nin özellikle bu bölümlerinde halkı sakinleştirmek ve kalabalıkları dağıtmak için polis devreye girmek zorunda kaldı. Polis, megafonla sürekli halkı uyardı ve tekrar bir protesto sürecinin başlamasının sözkonusu bile olmadığını, yayılan sözlerin sadece birer söylentiden ibaret olduğunu vurguladı.

  Programı yayınlayan Red Dragon (Kırmızı Ejderha) isimli radyo istasyonu, polisin yaptığı baskı sonucu yeni bir program yayınlayarak daha önce duyurdukları "eylemlerin yeniden başlayacağı" haberlerinin tamamen asılsız çıktığını belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı