GeriDünya Ülkesi seferber olmuştu... Sonunda döndü...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülkesi seferber olmuştu... Sonunda döndü...

Ülkesi seferber olmuştu... Sonunda döndü...

Uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan İskoç kadın Caroline Hope, kolon kanseri olduktan sonra Türkiye'de tedavi görmeye başladı. Kolon kanseri ameliyatının ardından koli basili bakterisi kaptığı iddia edilen kadın, Birleşik Krallık'ta düzenlenen kampanyanın ardından ülkesi İskoçya'ya geri döndü.

İskoç kadın Hope'u ülkesine geri döndürmek ve tedavi ettirmek için düzenlenen kampanyada 32 bin sterlin (yaklaşık 150 bin TL) toplandığı ifade edildi. 4 yıldan beri Türkiye'de yaşayan kadının koli basili bakterisini İzmir'de bir hastanede geçirdiği ameliyatın ardından kaptığı ve daha sonra durumunun kötüleşmeye başladığı iddia edildi. 

37 yaşındaki kadının ailesi ve arkadaşları tarafından büyük bir yardım kampanyası düzenlenmişti. Kampanyayı düzenleyenler arasında yer alan kadının kardeşi Scott Hope, "Bugün benim için oldukça duygusal bir gün. Caroline çok rahatlamış ve mutlu. Yardım kapmanyası nedeniyle oldukça mutluyuz. Sadece iki buçuk gün içinde hedeflediğimiz tutarı aşmayı başardık" ifadesini kullandı. 

Ülkesi seferber olmuştu... Sonunda döndü...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle