GeriDünya İngiltere Başbakanı'nın yeni iletişim direktörü belli oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere Başbakanı'nın yeni iletişim direktörü belli oldu

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar-Liberal Demokrat koalisyon hükümetinin yeni iletişim direktörü, BBC editörü ve yöneticisi Craig Oliver oldu.

Geçen ay Andy Coulson'ın istifasıyla boşalan göreve getirilen 41 yaşındaki Oliver, İngiliz yayın kuruluşu BBC'de editörlük ve yöneticilik görevlerinde bulundu.
İngiltere Başbakanı David Cameron yeni görevlendirmeden çok memnun olduğunu söyleyerek, "Televizyon yayıncısı olarak tecrübesi olan Craig'in, hükümetin programını anlatma ve açıklama işini çok iyi yapacağından eminim" dedi.

Craig Oliver da, yeni görevinden dolayı kendini ayrıcalıklı hissettiğini ifade ederek, "Bunca yıl BBC'de çalıştıktan sonra ayrılmak zor ama bu benim için bir fırsat, geri çeviremezdim" diye konuştu.BBC'nin politika editörü Nick Robinson, Oliver'ın siyasetle ilgisi olmadığına ve hiçbir siyasi partiye yakınlığının bulunmadığına dikkati çekerek, bu pozisyonun Craig Oliver'a geçen haftasonu teklif edildiğini kaydetti.

Cameron'ın İletişim Direktörü Andy Coulson, geçen ay görevinden istifa etmişti. 43 yaşındaki Coulson, yazılı açıklamasında, bir dönem editörlüğünü yaptığı "News of the World" gazetesinin telekulak skandalıyla ilgili devam eden haberlerini istifasına gerekçe göstermişti.

Coulson, editörü olduğu News of the World gazetesinin çalışanlarının, Kraliyet ailesinin yakınlarının telefonlarını yasadışı olarak dinlediğinin ortaya çıkmasıyla 2007 yılında gazetedeki görevinden istifa etmişti. Andy Coulson, 9 Temmuz 2007'de Muhafazakar Partinin iletişim direktörü olmuştu. Ancak Coulson hakkında, telekulak skandalıyla ilgili haberler devam etmiş ve Coulson'ın, muhabirlerini telefon dinlemeleri için kendisinin yönlendirdiği ve yasadışı telefon dinlendiğinden haberi olduğu iddia edilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle