GeriDünya İngiliz yargıç, acımasız kocaya acımadı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz yargıç, acımasız kocaya acımadı!

İngiliz yargıç, acımasız kocaya acımadı!

Karayipler’deki Grenada adasında karısını iki yaşındaki kızının gözleri önünde boğarak öldürdükten sonra evinin yakınlarındaki kırsal bir alanda kazdığı sığ bir mezara gömen 34 yaşındaki İngiliz işadamı, 67 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Alexander Clark’ın kızının 17 yaşındaki bakıcısı ile yasak bir ilişki yaşadığı ve 27 yaşındaki karısı Nixiann Downes-Clack’ın bu ilişkiyi öğrenince kocasını terk edip İngiltere’ye dönmeye karar verdiği açıklandı.

Terk edilmeyi içine sindiremeyen Alexander Clark’ın, karısını kızlarının gözleri önünde önce dövdüğü, sonra da elleriyle boğarak öldürdüğü açıklandı.

İngiliz yargıç, acımasız kocaya acımadı

Grenada asıllı Downes-Clark’ın İngiltere’nin başkenti Londra’da büyüdüğü ve İngiliz kocası ile de burada tanıştığı açıklandı. Talihsiz kadının 2009 yılında Alexander Clark ile birlikte anavatanına geri döndüğü belirtildi.

Konuyla ilgili Grenada Yüksek Mahkemesi’nde görülen mahkemede kararın açıklanmasından sonra gözyaşlarına boğulan Alexander Clark, karısını çok sevdiğini ve “Onu öldürmeyi hiç istemediğini” söyledi.

Ancak yargıç Paula Gilford, “Clark’ın pişmanlığını inandırıcı bulmadığını” söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle