GeriDünya İngiliz ajan ailece Facebook’ta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz ajan ailece Facebook’ta

İngiliz ajan ailece Facebook’ta
refid:12010535 ilişkili resim dosyası

Kasım ayında İngiliz gizli servisi MI6’in başına geçmeye hazırlanan Sir John Sawers, aile fotoğraflarını internete yükleyince istifaya davet edildi.

Karısının, sosyalleşme sitesi Facebook’a yüklediği fotoğraflarda, Sawers ve ailesinin özel hayatından kesitler görüntüleniyor. Sawers, bir fotoğrafta, West Country’deki bir plajda mayosuyla poz veriyor. Bir başka fotoğrafta, eşi Lady Shelley Sawers ve kızı Corinne, Liza Minelli’nin bir dans figürünü taklit ederken görülüyor.

Yaşadığı, çalıştığı ve düzenli olarak gittiği mekanlarla ilgili tüm bilgileri eşinin hesabında paylaşan Sawers’ın, Yahudi soykırımını inkar ettiği öne sürülen tartışmalı Nazi tarihçisi David Irwing’in bir partisine, ailesiyle birlikte katıldığı da görülüyor.
/images/100/0x0/55ea2d80f018fbb8f86fd5d6

“Londra” ağına üye olan 200 milyon kişinin Sawers’ın özel hayatıyla ilgili tüm detayları öğrenmesi, İngiliz yetkilileri telaşlandırdı. The Mail on Sunday’in haberi üzerine Facebook’taki resimler kaldırıldı. İngiliz hükümeti, istifası istenen Sawers’a tam destek verdi.

200 milyon kişi gördü

Dört ay sonra İngiltere dışındaki tüm casusluk faaliyetlerinden sorumlu olacak Sawers ve ailesine yönelik terör riskinin arttığı bildirildi. Mesleğe MI6’de başlamasına rağmen son 20 yılını diplomat olarak geçiren Sawers, şu anda Birleşmiş Milletler’de büyükelçi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle