GeriDünya "İndiğimde seni arayacağım"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"İndiğimde seni arayacağım"

"İndiğimde seni arayacağım"

Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da 157 yolcusuyla düşen Etiyopya Hava Yolları'na ait yolcu uçağında bulunan yeni evli yolcunun eşine, 'İndiğimde seni arayacağım" şeklinde bir mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Etiyopya Hava Yolları'na ait uçağın düştüğü kazada ölen yeni evli bir Hint kadın, kocasına uçak indiğinde kendisini arayacağına dair bir mesaj attı.

Üç aydır Soumya Bhattacharya ile evli olan Shikha Garg, Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın yıllık toplantısına katılmak için Nairobi'ye gitmek üzere Etiyopya uçağına binmişti.

Eşinin de Garg ile beraber uçması gerekiyordu ancak Bhattacharya planlardaki son dakika değişikliği yüzünden Yeni Delhi'de kalmıştı. Haberlerde, Garg'ın uçak havalanmadan önce kocası Bhattacharya'ya, "Uçağa bindim, inince seni ararım" şeklinde bir mesaj attığı bilgileri yer aldı. Yeni Delhi'de yaşayan çift, Garg'ın Nairobi'den dönmesinden sonra bir tatil planlamıştı.

Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj, dün Garg'ın ailesiyle temasa geçemediğini ve Twitter'da yardım istediğinde bulunduğunu söylemişti. Ancak daha sonra yaptığı açıklamada Garg ve kazada hayatını kaybeden öteki 3 Hintlinin ailelerine ulaştığını bildirmişti.

Hindistan Çevre Bakanlığı'nda danışmanlık yapan Garg, 2015 Paris İklim Anlaşması'na yol açan müzakerelere katılmıştı.

33 UYRUKTAN YOLCU

Yetkililer, düşen Etiyopya uçağında 33 uyruktan yolcu bulunduğunu, ayrıca 18 Kanada, 8 Çin, 8 ABD, 8 İtalya, 7 Fransa, 7 İngiltere, 6 Mısır, 5 Hollanda, 4 Hindistan, 4 Slovakya vatandaşının ve 4 de Birleşmiş Milletler (BM) pasaportu taşıyan yolcunun bulunduğunu kaydetmişti.

Etiyopya uçağı, Ekim ayında 189 yolcu ve mürettebatı ile düşen Endonezya Lion Air uçağı ile aynı tipteydi. Son kaza, tüm dünyadaki hava yollarının, Boeing 737 MAX-8 tipi uçakları programlarından çıkarmalarına neden oldu.

Hindistan, dün Boeing 737 MAX 8 uçaklarında ek bakım kontrolleri talimatı verdi. Hindistan'ın Spicejet ve Jet Airways birlikte 17 Boeing 737 MAX-8 tipi uçağı işletiyor. Son haftalarda mali sıkıntılarından dolayı uçak filosunun bir kısmını uçuramayan Jet, şu anda Boeing 737 MAX-8 uçaklarından hiçbirinin kullanımda olmadığını bildirdi.

Etiyopya Hava Yolları'na ait yolcu uçağı düştü
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle