GeriDünya İmkansız evlilik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  52
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İmkansız evlilik

İmkansız evlilik
refid:8010796 ilişkili resim dosyası

İkizler doğumdan hemen sonra ayrı ailelere evlatlık verildi. Yıllarca birbirlerinden habersiz büyüdüler. Peşlerini bırakmayan kötü kader onları dünyaevinde buluşturdu.

İngiltere'de Lordlar Kamarası üyesi Lord Alton çiftin ikiz oldukları ortaya çıktıktan sonra evliliğin geçersiz sayıldığını söyledi. Alton ikizlerin evlenene kadar kardeş olduklarının farkına varmadıklarını da belirtti.

Evliliği geçersiz sayan mahkeme, evlatlık verilen çocuklara belli bir yaştan sonra ailevi durumlarının anlatılmasının ne kadar önemli olduğunu bu olayın ortaya çıkardığını vurguladı.

Evlenen ikizlerin kimlikleri ise saklı tutuluyor.

KOBAY İKİZLER

/images/100/0x0/55ea12a7f018fbb8f869a475

35 yıl sonra ikiz olduklarını öğrendiler

Başka bir olayda ise 1968 yılında ikizler, ABD’de farklı ailelere evlatlık verildi. Yıllar sonra evlatlık olduğunu öğrenen Elyse Schein, ikiz kızkardeşi Paula Bernstein’ın (solda) izini bulmuştu.

Çevre ve genetiğin çocuk gelişimi üzerindeki etkisini araştıran bir deneyin kobayları olduklarını öğrendiklerinde ise şoke olmuşlardı.

ABD’de yıllar önce insan karakterinin genetik özelliklerden mi, yoksa çevreden mi daha çok etkilendiğini anlamak için, ünlü bir çocuk psikiyatrı tarafından yapılan tuhaf ve acımasız bir deney için doğduktan hemen sonra ayrı ailelere evlatlık olarak verilen ikizler, birbirine kavuşmuştu.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle