GeriDünya İmamsız gömüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İmamsız gömüldü

İmamsız gömüldü
refid:27992579 ilişkili resim dosyası

Fransa’nın terörist Kouachi kardeşleri gömecek yer bulmakta zorlandığı ortaya çıktı. Fransa, iki kardeşin cenazelerini ailelerinin memleketi olan Cezayir’e yollamak istemiş. Ret yanıtı üzerine kardeşlerden Said Koauchi’nin Reims kentinde gizlice gömüldüğü bildirildi.

FRANSA’nın geçen hafta hiciv dergisi Charlie Hebdo’da katliam düzenleyen ve 12 kişiyi öldüren Kouachi kardeşlerin cenazesine yer bulmakta zorlandığı anlaşıldı. Cezayir’de yayınlanan Ennahar Gazetesi’ne göre Fransız yetkililer, Cezayir’e başvurarak saldırıyı düzenleyen Cherif (32) ve Said (34) Kouachi’nin cenazelerinin alınmasını istediler. Cezayir ise ailesi Cezayir asıllı olan kardeşlerin ülke vatandaşı olmadığını gerekçe göstererek Fransa’nın bu talebini kati ve hızlı bir şekilde reddetti. Gazeteye göre Fransa ‘saatli bomba’ gibi olan Kouachi kardeşlerin cenazelerinden kurtulmak istiyordu. Çünkü Fransız yetkililer, teröristlerin mezarlarının cihat sempatizanları için bir çekim merkezi olup ülke için yeni bir güvenlik sıkıntısı yaratmasından endişe ediyordu.
Sonuçta saldırganlardan Said Kouachi, önceki gece Fransa’nın Reims kentinde gizlice toprağa verildi. Cenazeye eşi dışında ailesinden kimse katılmadı. Avukatı Antoine Flacaquier, CNN televizyonunun yan kuruluşu olan BFM’ye yaptığı açıklamada cenazede imamın da bulunmadığını söyledi. Kouachi, adı açıklanmayan bir mezarlıkta herhangi bir işaret bulunmayan bir yere gömüldü. Said Kouachi’nin erkek kardeşi Cherif Kouachi’nin ise dul eşinin talebi üzerine Paris’in varoşlarındaki Gennevilliers’te gömüleceği açıklandı. Aslında eşi Said Kouachi’nin de orada gömülmesini istedi, ancak Gennevilliersbelediye başkanlığı bunu reddetti. Fransız yasaları, kişinin yaşadığı son yerde defnedilme hakkı tanıdığından Said’in ailesinin yaptığı talep ise geri çevrilemedi.

UYUYAN HÜCRELER Mİ UYANIYOR

Avrupa terörle mücadele ajansları, radikal İslamcı çevrelerle bağlantılı ‘uyuyan hücreler’ diye anılan teröristlerin yeni dalga terör eylemi düzenlemesinden endişe ediyor. CNN’e konuşan Batılı bir istihbarat kaynağı Fransa, Almanya, Belçika ve Hollanda’da saldırıya hazır halde 120 ile 180 kişiden oluşan en az 20 ‘uyuyan terör hücresi’ olduğunu söyledi. Batılı bir kaynak uyuyan hücreler konusunda ciddi bir endişe olduğunu bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle