GeriDünya İlklerin kadını, en pahalı haberci
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlklerin kadını, en pahalı haberci

İlklerin kadını, en pahalı haberci
refid:4985671 ilişkili resim dosyası

ABD’de akşam haberlerini tek başına sunacak ilk kadın televizyoncu unvanına sahip olan Katie Couric, aynı zamanında yıllık 15 milyon dolarlık ücretiyle ülkenin en pahalı haber sunucusu oldu.

AMERİKALI izleyiciler, yeni televizyon sezonunda bir ilke tanık olacaklar. ABD’de tek başına akşam haberlerini sunan ilk kadın televizyoncu ünvanına sahip olan Katie Couric, CBS televizyonunun dibe vuran reytinglerini toparlamaya çalışacak.

Katie Couric’in en önemli özelliklerinden biri de akşam haberlerinde sunan erkek rakiplerinden çok daha fazla ücret alacak olması. CBS ile yaptığı anlaşmaya göre Couric, yılda 15 milyon dolar ücret alacak. 5 Eylül’de işbaşı yapacak olan Katie Couric’in haber programının tanıtımı için de yaklaşık 10 milyon dolar harcandı. Türkiye dahil pekçok ülkede kadın haber sunucuları olağan karşılanırken, ABD’de akşam haberleri, ’anchorman’ diye anılan erkek haber sunucularının tekelinde bulunuyordu. Eşi kanserden ölen 49 yaşındaki Couric’in en önemli işi, büyük izleyici kaybına uğrayan CBS’in reytingini toparlamak olacak.

15 yıl boyunca NBC’nin "Today" şovunda görev alan, Irak savaşını izleyen, başkanlarla röportaj yapan Katie Couric’in akşam yayınının, haber programından çok kendi adını taşıyan bir şov olacağı, araya ise haberlerin sıkıştırılacağı iddia ediliyor.

En iyi kazanan kadın TV’ciler

Amerika’nın en çok kazanan televizyoncusu sayılan Oprah Winfrey, bölüm başına 1.6 milyon dolar alıyor.

"Yargıç Judy" isimli şovu sunan eski yargıç Judy Sheindlin, yılda 25 milyon dolar kazanıyor.

İngiltere’nin en çok kazanan kadın televizyoncusu Anne Robinson’un ise 60 milyon Sterlin aldığı sanılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle